Köftenin Daha Lezzetli Olmasını Sağlayacak Püf Noktaları

0

Her mutfakta pişen ve bütün çocukların severek yediği köftenin birçok değişik yapılış şekli bulunmaktadır. Her bayan lokantalarda yediği köfteyi evde yapabilmek için uğraşır durur. Usta ellerde yapılan köftenin tadı ve kokusu başkadır. Evde yapılan köftelerin sert oluşu ve tadındaki farklılık dikkat çeker.

Bu farklılık, köfte yaparken kullanılan etin farklı oluşundan kaynaklanır. Eve et alırken etin en yağsız yeri tercih edilir. Ayrıca çoğumuz aldığımız etin kuzu eti mi, dana eti mi, yoksa koyun eti mi olduğunu bilmez, çok da ilgilenmeyiz. Oysa lokantalarda yapılan köfteler yarı yarıya yağlı etten yapılır ve özel kuzu eti tercih edilir. Evde yapılan köftelerin daha lezzetli olması için hafif yağlı et, mümkünse kuzu eti tercih edilmelidir. Köfteye tuzu ne zaman atılmalı?

Köftenin Yumuşak Ve Lezzetli Olması İçin Kaşar Peyniri Rendelenmelidir

Evde hazırlanan köfte harcına, bir su bardağı kadar kaşar peyniri rendelenmelidir. Bu köftenin yumuşak ve daha lezzetli olmasını sağlar.

Köftenin Yumuşak Ve Lezzetli Olması İçin Patates Rendelenmelidir

Köfte harcına çiğ patates rendelemek, köftelerin lezzetini artırır. Ayrıca köftelere yumuşak bir kıvam katan patatesi, bir orta boy rendelemek yeterlidir. Çocuklarında çok sevdiği patates, köftenin içinde değişik bir lezzet oluşturur. Robotta kolay çiğ köfte tarifi

Köftelerin Yumuşak Ve Lezzetli Olması İçin Süt Kullanılması

Evde yoğrulan köfte harcına bir çay bardağı süt katılarak, köftelerin daha lezzetli olması sağlanabilir. Süt katmak köfte içinde kullanılan ekmeğin yumuşamasını ve süt lezzetinin köfteye karışmasını sağlar.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.