Kurutulmuş Yumurtalı Eriştenin Süresi Var Mıdır?

0

Kurutulmuş yumurta erişte, un, yumurta, su ve tuzdan oluşur. Tahıl bazlı yiyeceklerin çoğu gibi, uzun süre saklanabilir. Doğru bir şekilde saklarsanız bozulma ihtimalleri olmamasına rağmen, zaman içinde kaliteleri ve lezzetleri kötüleşir.

Çoğu üretici, yumurtalı erişte torbalarına “son kullanma tarihi” uygular. Yumurtalı erişte protein bakımından yüksek ve yağ bakımından düşük olduğu için nadiren bozulmaktadırlar, ancak lezzetlerini veya kalitesini kaybedebilirler. Kullanım tarihi, en iyi kalite için kullanım tarihini belirtir. Yumurtalı erişte, bu tarihten sonra en az bir ila iki yıl boyunca kullanılabilir, ancak tatları iyi olmayabilir. Evde Erişte Yapımı

Saklama
Yumurtalı makarnaların ne kadar dayanacağı, neredeyse tamamen depolama yönteminize bağlıdır. Sıcak bir kilerde saklanırsa, çabucak kalitelerini kaybederler. Onları karanlık ve serin bir yerde saklayın, uzun süre dayanırlar. Yiyecek saklamaya gelince, düşmanları sıcak ve oksijendir. Bu iki bileşeni kaldırabilirseniz her şey daha uzun dayanır.

Emniyet
Yumurtalı erişte normalde uzun süre güvenle saklanabilse de, bazı koşullar onları güvensiz hale getirebilir. Yumurtalı erişte neme maruz kalırsa küflenebilir. Eğer nemli bir iklimde yaşıyorsanız, uzun süre saklayamazsınız. Renksiz veya lezzetsiz veya kokusu olmayan yumurta eriştelerini atın.  Soba Eriştesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kullanım
Sodyum ve yağ oranı düşük, kurutulmuş yumurtalı erişte iyi bir karbonhidrat kaynağıdır. Tavuk çorbasına ekleyin veya kremalı güveç içine karıştırın. Kurutulmuş yumurtalı erişte pişirildikten sonra buzdolabında bekletilmeli ve iki gün içinde kullanılmalıdır. Taze yumurtalı erişteyi buzdolabında saklayın ve bunları paket üzerindeki tarihine kadar kullanın – genellikle birkaç hafta. Daha uzun süre saklamak için taze erişteyi dondurun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.