Kuşkonmaz’ı Mikrodalgada Pişirebilirsiniz

0

Taze kuşkonmazı hazırlamayı sevdiğiniz tüm yolların yanında mikrodalga size bu konuda hız ve pratiklik kazandırabilir. Çünkü mikrodalgada kuşkonmaz pişirmek suyla kaynatma ihtiyacını ortadan kaldırır, birkaç dakikanızı alır ve kuşkonmazları çevirme zorunluluğunuz olmadan her tarafının eşit pişmesini sağlar.

Mikrodalga Kuşkonmaz Haşlamanın 3 Anahtarı
Mikrodalgada Kuşkonmazı pişirmeye başlamadan önce kuşkonmazın yıkanması, durulaması ve düzeltilmesi gerekiyor. Üzerine bir miktar tuz serpebilirsiniz.
Bu işlem için kağıt havlu kullanılacak. Kağıt havlunun ıslak olmadığından emin olun. Kağıt havluların dört katını bir çeyrek fincan su ile ıslatın ve fazla suyun çıkarılması için kağıt havlularını sıkın.

kuskonmaz2
Kuşkonmazı, kağıt havluya demet gibi sarın ve mikrodalganın içine yerleştirin. Kağıt havlu içine koyacağınız kuşkonmazları düz bir şekilde koyarsanız eşit oranda pişmez. Bunun için kağıt havluya bükülmüş olarak sarın.

Demeti mikrodalgaya koyun ve 3 dakika boyunca yüksek ısıda pişirin. Kuşkonmazları sık sık kontrol edin, sertliği gittikten sonra mikrodalgadan çıkarabilirsiniz.
Mikrodalgadan kuşkonmazları çıkarırken dikkat edin gerçekten çok sıcak olabilir. Bunun için tutarken mutlaka maşa kullanın.

kuskonmaz3

Sıcak kuşkonmazların üzerine tereyağ gezdirebilirsiniz.
Eğer hemen kullanmayacaksanız o zaman hava geçirmez bir kabın içinde buzdolabında 5 gün saklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.