Lezzetli Penguenler Hazırlamak İster Misiniz?

0

Siyah zeytin, krem peynir ve havuçtan yapacağınız penguenler hem çocuklarınız için hem de misafirleriniz için mükemmel bir atıştırmalık olacaktır. Hazırlaması çok basit olan bu sevimli penguenler sofralarınıza renk katacaktır.

Yapılışı

penguen2

Havucunuzu soyun ve dilim dilim haline getirin. Elde ettiğiniz yuvarlak havuc dilimlerini V şeklinde bir bölümünü kesin. Havucun büyük kısmı penguenin ayaklarını oluştururken, küçük bölümü penguenin burnu olacaktır.

penguen3

Bir bıçakla ekstra büyük siyah zeytinlerin ortasını yarın. Ve içindeki çekirdeğini alın. Bir poşete koyduğunuz krem peyniri bu zeytinin ortasında açtığınız bölüme doldurun. İsterseniz bunu kaşıkla da yapabilirsiniz. Ama sıkarak doldurmak daha kolay olabilir.

Küçük zeytine de aynı işlemi yapın ve çekirdeğini çıkarın. Çekirdeğini çıkardığınız bölüme havuctan çıkardığınız küçük parçayı burun olarak takın.

penguen4

Ardından penguene son şeklini verebilirsiniz. Kürdana önce küçük zeytini koyun. Ardından büyük zeytini takın ve son olarak penguenin ayakları olan havucun büyük bölümünü koyun.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.