Limon Kabuğu Tozu Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

0

Limon oldukça büyüleyici bir meyvedir, çünkü onları çok farklı şeyler için kullanabilirsiniz! Taze turunçgil aroması sadece farklı tatlı ve tuzlu yiyeceklerde değil, aynı zamanda mükemmel bir temizleyici olarak kullanılıyor.

Bugün tarifleri, temizleyicileri ve ev yapımı güzellik ürünlerinde kullanmak için limonu elinizde tutmanın kolay bir yolu var. Kendi kuru limon kabuklarını hazırlayabilirsiniz! Limonun kabuğu, limon kokusu ve tadıyla dolu yağlar içerir ve buzdolabınızda bir yıla kadar kullanmak için limon kabuğunun kuru kalmasını sağlayabilirsiniz! Limon reçeli tarifi

İhtiyacın olacak malzemeler:

Organik limonlar
Sebze soyucu
Dehydrator

Yapılışı
Limonların kabuklarını soymak için sebze soyucunuzu kullanın. Tadında daha acı olduğu için beyaz özü mümkün olduğu kadar soymamaya çalışın. Kuruyan limon taze hale nasıl getirilir?

Soyulduktan sonra kurutucunuzun raflarına yerleştirin. Onları 95 ° C’de veya düşük ayarda birkaç saat kurutun. Büküldükten sonra preslendiğinde kabuklar koptuğunda tamamen kuru olduklarını bileceksiniz.

Eğer kurutucunuz yoksa o zaman fırın teline de koyabilirsiniz. Fırını en düşük sıcaklığa getirin ve bir kaç saat boyunca kurumasını sağlayın. Evde limon kolonyası nasıl yapılır?

Kurutulmuş limon kabuklarınızı, bir potpuri karışımına karıştırıp kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak, kurutulmuş limon kabuklarını bir blender, mutfak robotu veya baharat öğütücüne koyabilir ve toz haline getirebilirsiniz. Toz haline getirilmiş limon kabuğu, birçok yemek tarifinde taze limon kabuğu rendesiyle değiştirilebilir! Birtarifte bir çorba kaşığı limon kabuğu rendesi deniyorsa, siz toz olarak 1 çay kaşığı kullanın. Sabahları limon suyu içmek için 15 neden

Ayrıca limon kabuğunuzu salata sosları, kurabiyeler, pudingler, sebzeler vb. limon lezzeti istediğiniz her şeye koyabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.