Limon Loru (Kreması) Tarifi

0

Limon kreması, İngiliz mutfağına ait bir tarif. Daha çok bir tatlı eşlikçisi olan limon kreması veya limon loru, özellikle turta, kek, pancake ve cupcake gibi hamur işlerinin yanında tüketiliyor. Bu kremayı katlı pastaların arasına koymak ya da pasta süslemesinde kullanmak da mümkün. Ayrıca, kahvaltı tatlısı olarak reçel veya bala alternatif gibi düşünülebilir. Evde Limon Yağı Nasıl Yapılır?

Malzemeler
5 yemek kaşığı tereyağı, oda sıcaklığında
1/4 bardak bal
Oda sıcaklığında 4 büyük yumurta sarısı
1/8 çay kaşığı deniz tuzu
1/2 bardak taze sıkılmış limon suyu

Yapılışı
Bir elektrikli karıştırıcı kasesine tereyağını ve balı ekleyin ve kabarık ve hafif olana kadar çırpın. Limon Özütü Nasıl Çıkarılır?

Her ekleme işleminden sonra birleştirmek için yumurta sarıları birer birer ekleyin iyice çırpın.
Tuz serpin; daha sonra hızı düşürün ve sıçramayacak şekilde kademeli olarak limon suyunu ekleyin. Homojen olana kadar karıştırın.
Bu arada, üçte biri su dolu bir tencereyi doldurun. Tencere, bir karıştırma kabının tencerenin içine en azından yarıya kadar dalmasına izin verecek kadar büyük olmalı, ancak suyun tepesine temas etmemelidir. Suyu yüksek ateşte kaynatın, ardından ısıyı azaltın ve orta ateşte kaynamaya devam edin. Limon Konservesi Tarifi

Her şey karıştırıldığında, karıştırıcı kabını tencerenin üstüne yerleştirin veya tencerenin üzerine yerleştirilebilecek bir karıştırma kabına dökün.
Yavaşça ısıtın, tereyağı eriyene ve karışım yaklaşık 10 dakika boyunca bir kaşık arkasını kaplayacak kadar kalın hale gelinceye kadar sürekli çırpın. Test etmek için karışımın içine bir kaşık batırın. Karışım, kaşığı sıkıca tutunmalı ve parmağınızı kaşığın arkasındaki karışımdan geçirirseniz, parmağınızın gittiği yerde açık bir yol kalmalıdır.
Ocağı kapatın ve buzdolabında sertleşene kadar en az 1 saat soğutun. Lorun soğudukça kalınlaşacağını unutmayın.
2 haftaya kadar buzdolabında veya 2 ay boyunca buzlukta hava geçirmez bir kapta saklayın. Dondurulmuş Limonun Faydalarına Şaşıracaksınız


Paylaş.

About Author

Comments are closed.