Limonu Bir Aya Kadar Taze Tutmanın En İyi Yolu

0

Limon her mutfakta olmazsa olmazdır. Salatardan balıklara ve tatlılara kadar lezzet arttırıcı olan limonu uzun süre taze bir şekilde saklamak önemlidir. Limonun evde nasıl tutulması gerektiği konusundan farklı görüşler var. Kimileri tezgah üzerinde kimileri ise buzdolabında saklanması gerektiğini belirtiyor. Peki gerçekten limonun tazeliğini koruyarak saklanmasının koşulları nelerdir? Sabahları limon suyu içmek için 15 neden

limon-saklama2

Bu konuda bir test yapıldı. Bazı limonlar oda sıcaklığında tutuldu bazıları ise ağzı fermuarlı torbalara konularak buzdolabından bekletildi. Bu testler 4 kez tekrarlandı. Limon özütü nasıl çıkarılır?

Yapılan test sonucunda ağzı fermuarlı torba içine konulan ve buzdolabında bekletilen limonlar tezgah üzerinde bekleyen limonlara göre çok daha taze ve sulu olduğu ortaya çıktı. Limondan daha fazla su nasıl çıkarılır?

İsterseniz ve hızlı tüketiyorsanız limonları tezgah üzerinde tutabilirsiniz. Ancak hızlı bir tüketim olmayacaksa o zaman torba ile buzdolabına kaldırmak daha iyi bir çözüm gibi görünüyor. Dondurulmuş limonun faydalarını biliyor musunuz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.