Makarnadan Hamburger

0

Oldukça doyurucu bir yemek olan Makarnadan Hamburger, muhteşem görüntüsünün yanında harika bir lezzeti de bünyesinde barındırıyor. Dilerseniz hazır eriştelerden veya makarnalardan dilerseniz evde kendi yapacağınız makarna hamurundan elde edeceğiniz bu doyumsuz lezzette köftenin dana kıymasından yapılmasına özen göstermelisiniz.

Köftelerle buluşturacağınız sos içerisinde kızarmış soğan, mantar ve krema gibi birçok lezzeti bir arada bulundurabilirsiniz. Harika hamburger için sos içerisine istediğiniz sebze ve baharatları damak tadınıza göre ekleyebilirsiniz. Köftelerin ayrı olarak kızartıldığı kremalı erişteli burger menüsünde dilerseniz erişteden yaptığınız burger ekmeğini 2 – 3 dakika kısık ateşte kızartabilirsiniz.

Malzemeler

Makarna veya erişte

1 çay bardağı Krema

1 adet küçük Soğan

4 adet mantar

Kıyma

Tuz

Baharat

1 yumurta

Hazırlanışı

Öncelikle makarnayı kaynar suda haşlayıp, pişiriniz. Makarnayı, hamburger ekmeği formuna dönüştürebilmek için makarnaya yumurta ekleyiniz. (Yapışması ve kalıp halini alması için…) Daha sonra onları ayrı bir kaba alarak üzerine bastırınız ve yuvarlak hamburger ekmeği olacak seviyeye getirip 30 dakika bekletiniz.

12

Bir tava içerisinde soğanları pembeleşinceye kadar pişiriniz. Daha sonra üzerine mantar ilave ediniz ve 5 dakika piştikten sonra son olarak krema ekleyip 2 dakika daha karıştırın.

3 4

Kıymaya dilediğiniz baharat ve tuzu ekleyerek burger köftesi haline getriniz. Köftelerin büyüklüklerinin makarna ile yaptığınız burger ekmeği büyüklüğüne eşit olmasına dikkat ediniz.

5 6

Erişte veya makarnadan elde ettiğiniz burger çöreklerini tavada kısık ateşte 2 – 3 dakika kızartınız.

7

Köfteleri az yağlı bir tavada kısık ateşte sıkça döndürerek pişiriniz.

8

Burger ekmeğinin arasına pişirdiğiniz köfteleri koyunuz, üzerine dilediğiniz miktarda kremalı mantar sosunu dökünüz ve son olarak üst burger ekmeğini kapatarak harika bir lezzeti tamamlayınız.

9

Afiyet olsun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.