Meyve Pestili Nasıl Yapılır?

0

Meyve deri üretimi için adım adım rehber, pürleşmiş meyveler, yayılmış ve kurutulmuş, daha sonra depolanmak üzere sarılmış. Sezonun aşırı meyvelerini kullanmanın harika bir yolu.

Hazırlanma Süresi: 20 dakika
Pişirme süresi: 9 saat
Verim: 4 fincan meyve, yaklaşık birer porsiyon meyve pestili yapar

Malzemeler
Taze meyve (kayısı, şeftali, erik, çilek, elma, armut, üzüm)
Su
Limon suyu
Şeker (gerekirse)
Tarçın ve hindistan cevizi gibi baharatlar (isteğe bağlı)

Yapılışı
Meyveyi hazırlayın: Meyve yıkayın. Meyvenin çekirdekleri varsa çıkarın. Elma veya armut gibi meyvelerle çalışırsanız kabuklarını soyun. Üzüm ile çalışırsanız onları ikiye bölün. Fırında kurutulmuş meyve nasıl yapılır?

Devam etmeden önce meyveyi tadın. Meyvenin ne kadar tatlı olduğunu unutmayın. Çok tatlıysa şeker eklemenize gerek yoktur. Ancak çok tatlı değilseniz şeker ilavesi yapabilirsiniz.

Meyve su, şeker, limon suyu, baharatlar ile pişirin: Meyveleri büyük bir tencereye koyun. Her 4 su bardağı doğranmış meyve için yarım bardak su ekleyin. Düşük bir ısıda 10-15 dakika düşük sıcaklıkta meyveyi pişirin.
Tencere içindeki meyve yumuşayınca patates ezicisi ile meyveleri ezin.

Meyvenin tadına bakın ve ne kadar şeker, limon suyu veya baharat ekleyeceğinizi belirleyin. Denemeye değer: Meyve ızgarası

İstenilen tatlılık seviyesine kadar, az miktarda şeker ekleyin (4 bardak meyve ile çalışıyorsanız, bir seferde bir çorba kaşığı şeker ekleyin).
Meyvenin renginin koyulaşmaması için bir seferde bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Lezzet arttırmak için tarçın, hindistan cevizi veya diğer baharatlardan iki parça ekleyin.

Eklenen şeker tamamen çözülüp ve meyve püresi koyulaşana kadar kaynamaya ve karıştırılmaya devam edin. Lezzetli reçeller için püf noktaları

Üzüm ile çalışıyorsanız dikkat edin – üzümü kaynattıktan sonra ezini. Bir sonraki aşamada püre yapmak için posasını bir blenderdan geçirip süzdükten sonra ilave edin.

Meyve Püresi: Püreyi hazırladıktan sonra blender da iyice karıştırın. Tekrar tadın ve gerekirse şeker / limon / baharatları ayarlayın. Püresi çok düzgün olmalı.

Püreyi tepsi içinde yağlı kağıdın üzerine dökün. Fırında çok düşük bir ısıda döktüğünüz püreyi kurutun. Pürenin iyi kuruması için düzgün dökülmesine dikkat edin.

Genellikle bir gece boyunca fırında kuruması gerekiyor. Yaklaşık 8-12 saat arasında. Kuruduktan sonra püre artık yapışkan olmaz parlaktır. Evde Elma Pestili Yapımı

Saklamak istediğiniz pestili bir tülbentle rulo yapın. Hava geçirmez bir kabın içine koyun. Buzdolabında veya derin dondurucuda saklayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.