Mikrodalgada Çiğ Havuç Nasıl Pişirilir?

0

Havuç, görme ve cildinizin sağlığı için önemli bir antioksidan olan beta-karoten formunda mükemmel bir A vitamini kaynağıdır. University of Illinois Extension’a göre, beta-karoten ayrıca kalp hastalığına ve bazı kanserlere karşı koruma sağlayabilir. Havuçların pişirilmesi tatlılıklarını ve besin değerlerini arttırabilir, böylece besinlerin vücudunuzun sindirmesini kolaylaştırır. Mikrodalga fırın çiğ havuçları hızlıca buharda pişirir, böylece canlı, yumuşak ve lezzetli olurlar. Havuç pişmiş mi, çiğ mi yenmeli?

Yapılışı
Havuçları yıkayın. Havucun üst kısmını sebze soyucu ile kesin isterseniz soyun. Dilimler halinde kesin.

Havuçları mikrodalgaya dayanıklı bir kaba koyun. 3 yemek kaşığı su ekleyin. her bir kaşık havuç icin bir yemek kaşığı su. Çanağı plastik ambalajla örtün. Buharın çıkmasını sağlamak için plastik ambalajda bir yarık kesin.

Beş dakika boyunca yüksek mikrodalgada pişirin. Çanağı mikrodalgadan çıkarın, plastik ambalajı kaldırın ve havuçları karıştırın. Havuç suyunu kullanmanın yolları

Çanağı tekrar mikrodalgaya alın ve beş dakika daha ya da havuçlar yumuşayıncaya kadar pişirin.

Havuçları mikrodalga fırından çıkarın. Kalan sıvıyı boşaltın. Tuz ve karabiberle tatmak için baharatlayın. İsterseniz tereyağı veya zeytinyağı ekleyin.

Not
Havuçlarınızı su yerine portakal suyu ile de pişirebilirsiniz. Havuç reçeli tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.