Mısır Püsküllerinden Kurtulmanın Pratik Yolu

0

Mısır hepimizin çok sevdiği ve pazardan alarak evimizde haşladığımız bir yiyecektir. Ancak püskülleri her zaman sorun olur. Yerken dişlerinizin arasına girer ve sizi sinir eder. Bu yazımızda mısır püskülünü çok kolay bir şekilde temizlemenin yöntemini anlatacağız. Haşlanmış Mısır Suyunun Faydaları

Bu basit yöntem için gereken tek şey küçük bir raf astarıdır. İyi bir “kavrama” seviyesine sahip ve dokunuşa hafifçe dokunaklı hissettiren böyle bir raf astarı alın. Belki mutfak dolaplarınızın içinde vardır.

Kabuğu mısırdan çıkardıktan sonra, raf astarını çekirdeklerin yüzeyine sürün. Astar iplere tutunacak ve onları mısırdan uzaklaştıracak! Kış Ayları İçin Mısır Kurutun

Bonus İpucu: Mikrodalga Kolay Mısır
Mısırları çok hızlı bir şekilde pişirmek istiyorsanız size bir yöntem daha vereceğiz. Mısırı mikrodalga fırında 4 dakika kadar pişirin. Pişirmeyi kabuğu ile yapacaksınız.

Bittiğinde, mısırı mikrodalga fırından çıkarmak için bir fırın eldiveni kullanın ve kesme tahtasında sabit tutun. Tüm kabukları, püskülleri ve koçanları geçerek mısırın alt ucunu kesmek için keskin bir bıçak kullanın. Mısır Püskülünün Faydalarını Biliyor musunuz?

Son olarak, mısırın kabuğunu kabuğun tepesinden sıkın. Pişmiş mısır hemen dışarı doğru kayar, kabuğunu ve püsküllerini geride bırakır!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.