Nar Tanelerini Dondurarak Saklayın

0

Yıl boyunca sulu lezzetin küçük kırmızı çekirdeklerin tadını çıkarmak istiyorsanız nasıl saklayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bu yazıda nar çekirdeklerini nasıl saklamanız gerektiğini ele aldık.

Nar Çekirdeği Donabilir
Durulandıktan ve kuruduktan sonra, nar çekirdeklerini dondurmak için bir fırın tepsisine parşömen kağıdı serin ve birbirlerine dokunmadan tek bir tabaka halinde çekirdekleri yayın. Bu işlem 30 dakika ila 1 saat arasında sürmelidir. Nar Pekmezi Tarifi

Bir kez donduktan sonra, hepsini bir araya getirebilir ve dondurucu güvenli bir Ziploc torbası veya Tupperware kabına yerleştirebilirsiniz. Çekirdeklerin üzerinde veya etrafında buz kristallerinin oluşmasını önlemek için seçtiğiniz depolama alanından mümkün olduğunca az hava kalmasını sağlayın.

Nar Çekirdekleri Dondurucuda Ne Kadar Süre Kalır?
Nar çekirdekleri taze olduklarında inanılmaz derecede parlak ve sulu bir tada sahiptirler ve dondurmak bu lezzeti uzatmaya yardımcı olur, ancak mucizeler gerçekleştiremez.

Çekirdekler yaklaşık 6 ay sonra zenginliklerini kaybetmeye başlayacak, bu yüzden çok daha fazla zaman geçmeden onları yemeye çalışın. Evde Nar Ekşisi Yapmanın Püf Noktaları

Taze nar çekirdekleri / veya dondurulmuş nar taneleri çözdürülerek buzdolabında yaklaşık bir hafta boyunca iyi kapatılmış olarak muhafaza edilir.

Bir nar bütününü dondurabilir misin?
Teknik olarak, bir narın tamamını dondurabilirsiniz.

Nar gibi güzel bir dış kaplamaya sahip olan meyvenin hava ve neme karşı doğal bir korumaya sahip olacağını ve bu nedenle mükemmel bir şekilde donacağını düşünürdünüz. Durum bu değil.

Narın içinde çok fazla doğal hava ve nem de vardır, bu da çözüldüğünde tanelerin kalitesini ciddi şekilde etkiler. Şifa Deposu Nar Kabuğunu Atmayın

Nar Çekirdeği Çözme İşlemi
Dondurulmuş nar taneleri çözdürmek oldukça kolaydır. Onları dondurucunuzdan çıkarın, kapta veya torbada bırakın ve tezgahınızda oda sıcaklığına gelmelerine izin verin.

Tek tek tohumlar oldukça küçüktür, bu nedenle buzlarının çözülmesi uzun sürmez. Acele ediyorsanız, işlemi hızlandırmak için kabı ılık (sıcak değil!) Suya yerleştirebilirsiniz. Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Yapılır?

Narınızla pişirmeyi veya bir smoothie’de kullanmayı planlıyorsanız, buzlarının çözülmesini beklemek zorunda değilsiniz, dondurulmuş kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.