Patates Nişastası Nasıl Yapılır?

0

Patates nişastası yapmak için herhangi bir patates kullanabilirsiniz. İyi bir seçim, uzun süreli saklama için amaçlanan orta boy patates çeşidi olacaktır. Daha nişastalızlar ve verim daha büyük olur.

Yapılışı
Patatesleri yıkayın. Çürümüş tüm kötü alanları temizleyin. Patatesleri uygun bir şekilde ezin. Rendelenmiş en iyi. Bu mekanik rendeler, kıyma makineleri ve gıda işlemcileri için idealdir. Bir bardak patates için bir bardak su kullanın.  Mısır Unu Ve Mısır Nişastası Arasındaki Fark Nedir?

Elde edilen maddeyi iyice karıştırın. Bu işlem sırasında, nişasta patatesten yıkanır. Daha sonra patates kalıntılarını gidermek için sıvıyı bir elek ile süzmeniz gerekir.

Tortu tam dibinde olmalı. Beyaz sediment tabakası nişastadır. Kirli bir renkse, suyu yukarıdan boşaltmanız ve üzerine taze temiz su dökmeniz gerekir. İşlem nişasta temiz olana kadar tekrar edilir.
Son suyu boşaltın. Nişastayı çıkarın, hafifçe sıkın ve kuruması için kağıdın üzerine koyun.
Birkaç gün kurutun, elde edilen ürünü periyodik olarak gevşetin ve karıştırın. Mısır Nişastasının 18 Mucizevi Işlevine Hayret Edeceksiniz

Elde edilen toz hafif sarı bir renge sahip olacaktır. Bu normal. Endüstriyel ölçekte üretildiğinde, tamamen aynı çıkıyor, ancak alıcılar için daha cazip hale getirmek için biraz mavimsi.

Evde hızlı bir şekilde nişasta kullanmak isterseniz ıslakta kullanabilirsiniz. Yani, tortular çöktüğünde, hemen başlayabilirsiniz.

Sadece kuru bir ürüne ihtiyacınız varsa, kuruması, fırında ısıtmayla hızlandırılabilir. Bununla birlikte, sıcaklığın 40 ⁰C’nin üzerine çıkmadığından emin olmanız gerekir, aksi takdirde nişasta bozulur. Yıpranmış Giysilere Yeniden Hayat Vermek İçin Nişasta Spreyi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.