Patatesin Haşlama Suyuna Turşu Suyu Ekleyin

0

Patatesler yiyebileceğiniz en besleyici besinlerden biridir. Bir orta boy patates, greyfurttan daha az kaloriye, bir muzdan daha fazla potasyum ve diğer sebzelerden daha fazla kullanılabilir demire sahiptir. Patatesler lif bakımından da yüksektir ve karmaşık karbonhidratlarla doludur. Ve hepsinden önemlisi, patates yağsızdır.

Yaygın bir yanılgıya karşın, patatesler kalori bakımından yüksek değildir. Bir orta boy patates 110 kaloriye sahipken, bir bardak pirinç 225 kaloriye ve bir bardak makarna 155 kaloriye sahiptir.

Tüm dünya patates yemeyi çok seviyor. Peki patatesin daha lezzetli olmasını ister misiniz? Bunu turşu suyu ekleyerek yapabilirsiniz. Turşu suyunu asla dökmemeniz için 9 neden

Nasıl hazırlanmalı?
Patatesleri soyun ve filizleri ve gözleri çıkarın. İyice yıkayın.
Eşit parçalar oluşturmak için patatesleri yarıya bölün. Onları büyük bir tencereye koyun.
Genellikle ekleyeceğiniz su miktarını ekleyin ve 30 ila 40 mililitre turşu suyu ekleyin. Patatesleri normalde yaptığınız gibi pişirin.

Patates haşlarken her zaman soğuk suyu ile haşlayın. Soğuk su ile haşlarsanız patates daha lezzetli olur. Bunun nedeni patateslerdeki yüksek nişasta miktarıdır. Patatesler kademeli olarak ısıtıldığında, hücre zarları kuvvetlenir ve nişastaları çok fazla tadını etkilemez. Bu yüzden bir dahaki sefere patates pişirirken, onları soğuk suya eklemeye çalışın ve en iyi sonucu almak için biraz turşu suyu ile yavaş yavaş ısıtın.

Patatesler çok ince bir turşu lezzetine sahip olacak, bu da patateslerinizi tatlandırmak için tuz, tereyağı veya ekşi krema eklememeniz anlamına geliyor. Turşu suyuyla yapabileceğiniz 7 ilginç şey

Patates kızartması
Turşu suyu da patates kızartmasına baharat olabilir. Patates kızartması mı yapacak mısın? Yaklaşık 12 saat boyunca turşu suyunda kullanacağınız patatesleri ıslatın. Bunları daha sonra kağıt havlu ile kurutun ve kızartmalarınızı normalde yaptığınız gibi yapmaya devam edin. Patates kızartması, turşu suyunun ekşi tadını biraz alacaktır. Tuz ve sirke severseniz kesinlikle denemeniz gereken bir lezzet.

Patates salatası
Patates salatasını turşu suyu ile daha farklı lezzet verebilirsiniz. Patates salatası yaparken mayonez kullanıyorsanız, mayoneze birkaç yemek kaşığı turşu suyu ekleyin. Salataya çok lezzetli bir lezzet verecek! Patates salatasında yapılmaması gereken 5 hata


Paylaş.

About Author

Comments are closed.