Peynirli Milföy Çubukları Tarifi

0

Bu yazımızda size aniden geleceğini söyleyen misafirleriniz için hazırlayabileceğini çok lezzetli bir atıştırmalığın tarifini vereceğiz. Bu tarif için sadece iki malzemeye ihtiyacınız var. Milföy hamuru ve peynir. Sık sık ani gelen misafirlerin akınına uğruyorsanız buzluğunuzda sürekli milföy hamuru tutun.

111

Malzemeler

2 yaprak mağazadan satın alınan milföy hamuru

1- 1/2 bardak Parmesan, Pecorino Romano, eski kaşar

Yapılışı:

Fırınınızı 300 derece sıcaklığa ayarlayın. Tepsinizin üzerine parşömen kağıdını yayın.

 

Kullanmak istediğiniz peynir veya peynirleri rendeleyin. Ancak peynir seçiminde özellikle dikkat etmeniz gereken nokta sert peynir olmasıdır. Çünkü çubuklar fırındayken üzerinden akıp gitmemesi gerekir.

Aldığınız milföy hamurunu tezgahın üzerine yayın. Eğer aldığınız milföy hamuru buzluktan yeni çıkmış ve henüz çözülmemişse o zaman bir oklava yardımıyla hamuru açmaya çalışın. Üzerine rendelediğiniz peyniri serpin.

 

Tezgahın üzerinde 10 dakika boyunca dinlenmesine izin verin.

Ardından oklava ile üzerindeki peynirlerin hamura geçmesi için üzerinden geçin. Böylece peynir ve hamur karışacaktır.

Sonra hamuru ikiye katlayın. Ve hamurun her iki bölümüne de peynir ekleyin.

1234İkiye katlanmış hamuru şeritler halinde kesin. Kestiğiniz şeritleri elinizle bükün. Söyle de yapabilirsiniz. Şeritin bir ucunu elinizle sabit tutun diğer ucununu ise ters yönde çevirin.

Ardından hazırlanan şeritleri fırın tespisisine koyun ve 20 dakika kadar pişirin. Çıkardıktan sonra iyice soğumaları için bekletin.

Peynirli bagetleriniz fırından şişmiş ve kıtır kıtır olmuş olarak çıkacaktır. Birinci tepsi soğurken siz ikinci tepsiyi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Eğer hemen yenmeyecekse o zaman oda sıcaklığına geldikten sonra hava geçirmez bir kapta saklayın.

Not:

Denemek için peynirlerin arasına taze otlar, kurutulmuş baharatlar ekleyebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.