Pirinç Ununun Yararlarını Biliyor Musunuz?

0

Pirinç tozu olarak da adlandırılan pirinç unu, ince öğütülmüş pirinçten yapılan bir un türüdür. Öğütme işlemi sırasında, öğütme unu, olduğu gibi kullanılamayan hasar görmüş veya kırılmış taneleri kullanmanın bir yoludur. Bu unun üretimi hem beyaz hem de kahverengi pirinç taneleri içerebilir ve her türlü unlu mamul için kullanılabilir.

Pirinç unu ve pirinç nişastası iki farklı şeydir. Pirinç nişastası, pirinç ekleyerek üretilir. Öte yandan pirinç unu, yukarıda da belirtildiği gibi pirincin kendisinin öğütülmüş halidir. Pirinç suyu kullanmanız için 7 neden

Pirinç Ununun Sağlığa Faydaları

Pirinç unu sağlık yararları ile dolu olduğunu biliyor muydunuz? Bu doğru, protein ve vitamin bakımından yüksektir (kahverengi pirinçten elde edilen unun daha yüksek düzeyde B vitamini içerir). Kahverengi ve beyaz pirinç arasındaki ana fark kabuktur. Öğütme sırasında, kabuğun çıkarılmasıyla beyaz pirinç üretilir. Bununla birlikte, kahverengi pirincin kabuğu bozulmadan kalır, lif, vitamin ve kalsiyum ve çinko gibi besin maddeleri göz önüne alındığında daha besleyici ve iyi bir seçimdir. Pirinç mi, ekmek mi?

Pirinç unu ile ilgili en iyi şey, kolay erişilebilir olması ve ucuz olmasıdır. Alışkın olduğumuz buğday unu tüm özelliklerine sahiptir. İyi bağlanır, tadı iyidir ve kullanımı çok kolaydır. Besin içeriği bakımından pirinç unu, buğday unundan çok az değildir. Kalori içeriğinde sadece biraz daha yüksektir. Ancak buğday unundan en önemli farkı glutensiz olmasıdır. Glütene duyarlı olduğunu nasıl anlarsınız?

Pirinç Unu ile ne pişirilir?
Pirinç unu mükemmel makarna, kurabiye ve kek yapılır. Glutensiz taze makarna yapmak için mükemmeldir. Çok kolay ve çok az bileşen gerektirir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.