Sabahları Anında Uyanmak İçin Kahve ve Chia Latte Hazırlayın

0

Her sabah uyanmak için evden çıkmadan bir fincan kahve içiyorsanız size daha güçlü bir uyandırıcıyı tavsiye edeceğiz. Kahve ve chai, mükemmel bir fincan kafein yapmak için güçleri birleştirir. Starbucks’ta ilk defa Chai Tea Latte’yi kahve yerine tercih edenler aslında onun sütlü çay olduğunun farkına bile varmayabilirler. Chai Tea Latte’nin kadifemsi bir dokusu ve kremalı bir tada sahip. İçerisinde suda buharlaştırılmış süt, baharatlar ve chai çayı bulunuyor.

Filtre kahvenizin üzerine chai baharatlarını ekleyin ve kahveyi demleyin. kahve ile aromatik tatlar birleştiğinden mükemmel bir lezzet ortaya çıkar.

İşte ihtiyacınız olan malzemeler
Tarçın
Karabiber
Kakule
Karanfil
Zencefil

chia-tea2

Yarım çay kaşığı tarçın, 1/8 tatlı kaşığı karabiber ve diğer malzemeleri 1/4 çay kaşığı kullanın. kahve filtresine kahvenizi koyun. Üzerine chia çayından bir tatlı kaşığı ilave edin. Ardından hazırladığınız baharatları koyur ve kayvenizi demleyin.

Eğer sütlü veya kremalı seviyorsanız, kahvenizi fincana koyduktan sonra üzerine ilave edebilirsiniz. Kahvenizin soğumaması için sütünüzü ısıtarak koyun. Eğer daha baharatlı seviyorsanız, o zaman baharatların miktarını arttırabilirsiniz. Ayrıca isterseniz içine karanfil gibi farklı baharatlar da ekleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.