Sarımsak Çayı İçin Üç Tarif

0

Sarımsak tüm dünyada ilaç olarak kullanılan bir bitkidir. Antik Mısır döneminde bile Sarımsak tıpta kullanılmaktadıydı. Yüksek kan basıncı, yüksek kan lipitleri, diyabet, vajinal enfeksiyonlar, H. pylori enfeksiyonları, mide, çeşitli cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılmaktadır. Böyle yararlı bir bitkiyi çay olarak da tüketebilirsiniz. Bunun için size üç farklı tarif vereceğiz.

Ballı sarımsak çayı

3 su bardağı suyu bir tencerenin içine koyun. İçine 3 diş sarımsak atın. Bir taşım kaynatın ve ocağını kapatın.İçine bir çorba kaşığı bal ve yarım fincan taze sıkılmış limon suyu ilave edin. Günde üç kez bu çayı içebilirsiniz. Kalan çay olursa buzdolabından saklayabilirsiniz.

Zencefilli, limonlu sarımsak çayı

Sarımsak çayı yaygın olarak soğuk algınlığı ve öksürük tedavisi için Meksika ve İspanya’da kullanılmaktadır. Eğer sizin de üst solunum yolları enfeksiyonunuz varsa 7 gün boyunca bu çayı günde 4 kez için. 4 bardak suyu bir tencere içine koyun. İçine 5 diş ezilmiş sarımsak atın. Bir taşım kaynattıktan sonra tencerenin altını kapatın. İçine bir limonun suyunu ve 1 çay kaşığı rendelenmiş çiğ zencefil atın.

Karışımı tekrar kaynatmaya başlayın. 20 dakika boyunca düşük ısıda pişirin. Ardından süzün ve için. İsterseniz soğuk olarak da içebilirsiniz. Günde 4 kez içebilirsiniz.

Safranlı sarımsak çayı

Safran depresyon tedavisinde ve geleneksel İran tıbbında kullanılmaktadır. Bir tencere içine 3 bardak su ve 3 diş sarımsak koyun. Bir taşım kaynattıktan sonra ocağını kapatın. İçine bir çay kaşığı safran atın. Taze safran daha iyi olabilir ama siz kuru safran da kullanabilirsiniz.

Safran rahim kasılmaları neden olabilir, bu nedenle hamile kadınların doktora danışarak kullanması gerekir. İsterseniz çayın içine bir çorba kaşığı bal da ilave edebilirsiniz.

Günde üç kez bu çayı tüketebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.