Sarımsak Tozu Nasıl Yapılır?

0

Ev yapımı sarımsak tozu taze, lezzetlidir ve şaşırtıcı derecede kolay yapılır. İster kendi sarımsağınızı yetiştirin ya da pazarda satın alın, bu sarımsağı korumak ve en sevdiğiniz gıdalara lezzeti hızla eklemek için harika bir yoldur.

İstediğiniz kadar az ya da çok sarmısak ampulünü yapabilirsiniz. Sarımsak tozu iyi depolar ve çok fazla şey yaptığınızı fark ederseniz aile ve arkadaşlarınızla paylaşmanız çok eğlenceli olabilir. Siyah Sarımsakın İnanılmaz Faydaları

Gerekli malzemeler
Sarımsak ampülleri

Yapılışı:
Sarımsak ampüllerini ayırın ve soyun. Sonra ince dilimlere kesin.
Sarımsak dilimlerini 150 derecelik bir fırın veya yiyecek kurutucuya yerleştirin ve kuruyuncaya kadar ısıtın. Sarımsak, elinize bastığınızda kuru olmalı ve kolayca dağılmalı. Siyah Sarımsak Nasıl Yapılır?

Sarımsağın soğumasına izin verin.
Ardından, arzu edilen kıvamına gelene kadar bir kahve değirmeni, baharat değirmeni, yiyecek işlemcisi veya havanla öğütün.

Bitmiş sarımsak tozunu serin, kuru bir yerde hava geçirmez bir kapta saklayın. Kavanozu ilk hafta boyunca salladığınızdan emin olun. Böylece kalan nemi sarımsak tozuna eşit olarak dağıtabilir ve küf oluşmasını önlersiniz.

Sarımsak Tozu Yapımıyla İlgili Birkaç İpuçu

Sarımsak tozunun el altında olması güzel ve yakında kendiniz de para ve zaman kazandırdığını göreceksiniz. Marinara sosunuz için taze sarımsak soyma işlemine çaba göstermek istemediğinizde veya sarmısaklı ekmek isterseniz baharat rafında bu sarımsak tozu için minnettar olursunuz. Sarımsak Turşusu Tarifi

İşte size mükemmel sonuçlar almanızı sağlayacak birkaç ipucu:

Sarımsak mevsiminde sarımsak tozu hazırlayın.
Sarımsak soyma işini çabuk yapın. Sarımsak ampülü hazırlamak sarımsak tozu yapmanın en çok zaman alan parçasıdır. Her ampülün tüm derisini çıkardığınızdan emin olun. Ampulü ile birleştiren sert uçları keserseniz bu biraz daha kolaydır.
Sarımsak kokusunu evinizden uzak tutun. Evinizin sarımsak kokusu olmasını istemezseniz kurutucunuzu verandaya koyun.
Aletlerinizi koruyun. Sarımsak keskin ve kokusu bazı cihazlardan çıkarmak zor olabilir.Sarımsak Çayı İçin Üç Tarif

Özellikle, bu eldeki iş için en iyi cihazlardan biri olan bir kahve öğütücü ile ilgilidir. Diğer seçeneklerin çoğu iyice temizlenebilirken, kahve değirmeninde sarımsak kokusunu çıkarmak kolay olmayabilir. Bu nedenle, baharat için ayrı bir kahve değirmeni satın almak en iyisi olabilir.
Boş baharat kavanozlarını temizleyin ve kurutun ve tüm parçaları (özellikle de akışı kontrol eden değerli çalkalayıcı kapakları) tutmaya özen gösterin. Yeni bir baharatı şişeye koyduğunuzda, baharat adı ve tarihi ile etiketleyin. Sarımsak Sevmeyenler İçin “Kavrulmuş Sarımsak”


Paylaş.

About Author

Comments are closed.