Sebzeleri Mükemmel Kavurmanın Püf Noktası

0

Hayatınıza daha fazla sebze eklemek için hızlı, kolay ve cazip bir yol mu arıyorsunuz? Kavurma, ihtiyacınız olan çözüm olabilir. Yüksek ısı patlamaları sebze pişirir ıaynı zamanda kenarları karamelize eder ve her lokmayı hafifçe tatlı yapar ve daha cazip hale getirir.

Biraz hazırlık çalışması ve kabaca 20-30 dakika pişirme süresi, öğününüzü parlak renkli, ağız sulandırıcı ve sağlıklı bir tarafın eklenmesini sağlar. Metodlar sebzelere göre küçük farklılıklar gösterse de, aşağıdaki genel olarak uygulanabilir.

Fırını önceden ısıtın : Domateslerden ve düşük hassasiyette yavaş yavaş kavrulduğunda parlayan diğer zarif ürünlerin yanı sıra çoğu sebze, kızartma ve karamelizasyona yardımcı olduğu için yüksek ısı patlamasından faydalanır; Genellikle 300-350 dereceden başlamak iyidir.

Sebzeleri hazırlayın : Genellikle sebzelerini 2 santimlik dilimler halinde doğrayın. Bazı sebzelerin çekirdeklerinin çıkarılması, bazı sebzelerin ise odunsu gövdelerinin kesip alınması gerekir. Evet sebzelerin kızarma için hazırlanması lazım ama bu uzun süre almayacaktır.

Ocak Üzerinde Pişirme: Bunu yapmanın en kolay yolu, yüksek ısıya dayanıklı bir yağdan sağlıklı bir yardımla almaktır. Tavaya ve döküm tavaya yağı ekleyerek sebzeleri koyun. Tava içindeki yağ sebzelerin daha rahat pişmelerini sağlayacaktır. Ardından cömertçe tuz ve yeni öğütülmüş biber (ya da dahil etmeyi seçtiğiniz herhangi bir çeşni ile) serpin, bir kez daha tavada çevirin. Pişirme ve kahverengileşmeyi sağlamak için her şeyi tek bir düz bir tabaka halinde yaymaya dikkat edin.

Lezzetlendirin (opsiyonel) : Kekik veya biberiye gibi doyurucu otlardan oluşan baharatları veya tuz ve biber serpilebilir. Alternatif olarak, bir akçaağaç şurubu veya bal da konulabilir. Şekerlerin yanmaması ve tepsiye yapışmaması için tepsiye parşöment kağıdı serin. Elinizin altındaki tatlandırıcının sebzeleri eşit bir şekilde kapladığından emin olmak için, her şeyi büyük bir kapta karıştırıp tepsiye öyle dökün.

Pişirme : Bu, sebzenizin yoğunluğuna, parçaların büyüklüğüne ve fırınınızı ısıtmak için ne kadar sıcak seçtiğinize bağlıdır. Ancak çoğu, yaklaşık 20-25 dakika içinde, kış kabağı gibi daha sert sebzeler biraz daha uzun zaman isteyecektir. Bu yöntemi denediğinizde, sağduyunuzu kullanın ve sık sık kontrol edin; Çatal batırarak pişkinliğini kontrol ederken kahverengileşmeye başladıklarında sebzeler hazır demektir.

İlgili Yazılar


Share.

About Author

Comments are closed.