Şeker Yerine Çileği Lezzetlendirmenin Yöntemleri

0

Çilek C vitamini, potasyum ve folat ile doludur ve onları besleyici bir meyve yapar. Taze çileğin üzerine şeker serpmek, meyveye servis yapmak için yaygın bir yoldur, ancak şeker besin katmaz. Bunun yerine boş kalori ekler. Sağlıklı bir atıştırmalık, garnitür veya tatlı oluşturmak için çileklerin tadını daha besleyici malzemelerle zenginleştirin.

Yoğurt
Taze çilekleri dilimleyin ve sade, az yağlı yoğurtla karıştırın. Yoğurt meyvelere hafif tatlı bir lezzet katar, aynı zamanda atıştırmalıkların kalsiyum içeriğini de arttırır. Kalsiyum güçlü kemik ve dişlerin korunmasına yardımcı olan temel bir mineraldir. Mineraller hormon salgılanmasında ve kas fonksiyonunda da rol oynar. Yoğurtunu üzerine tarçın serpin ya da tadını tamamlamak için balla çırpın. Çilek turşusu nasıl yapılır? Faydaları nelerdir?

Fındık
Kıyılmış fındıklar çileklerinize E vitamini, lif ve protein ekler. MayoClinic.com’a göre diyetinize fındık eklemek kalp sağlığınızı iyileştirmenin bir yoludur. Fındıkta, kolesterol seviyenizi düşürmenize ve kalp krizi riskini azaltmanıza yardımcı olabilecek doymamış yağ asitleri bulunur. Ceviz, fındık veya bademleri küçük parçalar halinde doğrayın ve bir kase dilimlenmiş çilek üzerine serpin. Antep fıstığı ve kaju fıstığı de çilekle iyi uyum sağlar.

Balzamik sirke
Balzamik sirkenin tadı taze çileklerin hafif ve tatlı tadını tamamlar. İyi tatmanın yanı sıra, 2006 tarihli bir araştırmaya göre, sirke ayrıca anti-enfektif özelliklere ve anti-tümör bileşiklerine sahip olabilir. Çalışma ayrıca sirkenin kan şekeri düzeylerini düzenlemeye ve kalp sağlığını artırmaya yardımcı olabileceğini buldu. Balzamik sirkeyi taze dilimlenmiş çilekler üzerinde gezdirin ve lezzetini arttırmak için taze çekilmiş karabiber serpin. Çilek kış için nasıl saklanır?

Bitter çikolata
Bitter çikolata kesinlikle günlük beslenmenizin büyük bir bölümü olmamalı ancak arada bir miktar küçük miktarlarda sağlığa faydaları olabilir. MayoClinic.com’a göre bitter çikolatadaki flavanoller kalp krizine neden olan hücre hasarını azaltabilir. Bitter çikolata ayrıca tansiyonunuzu düşürebilir ve vasküler sisteminizin verimliliğini artırabilir. En az yüzde 65 kakao içeriği olan çikolatayı eritin. Erimiş bitter çikolatayı dilimlenmiş çileklerin üzerine servis etmeden hemen önce gezdirin. Bütün çilekleri eritilmiş bitter çikolataya daldırmak bir başka yöntem olabilir. Çilek yemeniz için 8 neden


Paylaş.

About Author

Comments are closed.