Sevgililer Günü İçin Sağlıklı Ve Lezzetli Çikolatalar Yapın

0

Sevgililer günü için sevgilinize sağlıklı, lezzetli ve çok kolay bademli çikolata yapmak ister misiniz? Yanıtınız evet ise o zaman sadece 5 malzeme ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kalorisi de çok düşük. Top başına sadece 86 kalori almış olacaksınız.

Gerekli olan malzemeler

1 buçuk su bardağı hindistan cevizi (şekersiz ve ufalanmış)

6 Hurma

1 çay kaşığı saf vanilya özü

15 tuzlu badem kavrulmuş

Yarı tatlı çikolata yarım su bardağı (süt içermeyen)

Yapılışı

Ufalanmış hindistan cevizi (blendırda çekebilirsiniz) ile kesme tahtası üzerinde küçük küçük doğradığınız hurmaları bir parşömen kağıdı üzerinde birleştirin. Elinizle iyice ovarak  hindistan cevizi ile hurmanın birleşmesini sağlayın. İçine vanilya özünü de ekleyin.

Karışımdan bir kaşık yardımıyla bir parça alın ve elinizle istediğiniz gibi şekil verin. Yaptığınız küçük topları parşömen kağıdının üzerine koyun. Sonra isteğe bağlı olarak üzerine tuzlu ve kavrulmuş badem koyabilirsiniz. Hamurunuza şekil verdikten sonra buzdolabında 20 dakika bekletin. Böylece yaptığınız toplar daha da sertleşecektir.

Bu sırada siz de topların üzerine dökeceğiniz çikolatanızı hazırlayabilirsiniz. Kanar suyun içine bir cam kase oturtun ve çikolatanızın erimesini sağlayın.

Topları buzdolabından çıkarın ve üzerine kaşıkla erimiş çikolatayı dökün. Topların altına çikolata dökmenize gerek yoktur. Kaşığın arkasıyla topların kenarlarını düzeltebilirsiniz. Arndından 20 dakika daha buzdolabında hazırladığınız topları bekletin.

Ardından afiyetle yiyebilirsiniz.

Yemediğiniz çikolatalı topları buzdolabında hava geçirmez bir kap içinde baklayabilirsiniz.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.