Sıcak Çikolata Kaplı Avokadolu Fındık Topları

0

Bu tarif ile sıcak çikolata kaplı fındıkların avokado ile buluşması ile çok sofistik bir lezzet yakalayacaksınız. En kaliteli çikolataların hafif doğal yağlar ile ısıtılması sonucu oluşan akışkan lezzet sıvısının fındıkları ne kadar çekici ve arzulanan bir hale getirdiğini göreceksiniz. Zengin bir besin değeri olan avokado ile Akçaağaç şurubu ve gerçek vanilya eklenerek tatlandırılan Sıcak Çikolata Kaplı Avokadolu Fındık Topları sevdiklerinize ikram edeceğiniz bir sevgi yumağı olacaktır.

Başlamadan Önce

Fındık toplarının sıcak çikolata ile kaplanması sonrasında dilerseniz kıyılmış fındık yerine Hindistan cevizi veya meyve kuruları ekleyebilirsiniz. Ayrıca servis tabağına koyduğunuz sıcak çikolatalı avokadolu fındık toplarını süslemek için yanına bir adet ince dilinmiş avokado veya portakal dilimi koyabilirsiniz.

Malzemeler

2 Adet avokado

1 çay kaşığı vanilya ekstresi

2 çay kaşığı akçaağaç şurubu

3/4 fincan protein tozu

2 yemek kaşığı kakao tozu

1 çay kaşığı tuz

16 Adet fındık

100 Gram bitter çikolata

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

Bir robot içerisine avokado, vanilya, akçaağaç şurubu, protein tozu, kakao tozu ve 1 çay kaşığı tuzu koyunuz. Homojen bir karışım elde edinceye kadar iyice çırpınız. Karışım mutlaka pütürsüz olmalıdır.

Bir fırın tepsisine parşömen kâğıdınız seriniz. 16 adet fındığı avokado ve vanilya katarak elde ettiğiniz karışımın içine atınız. Fındıkları karışım içerisinde yuvarladıktan sonra her bir fındığı parşömenle tepsiye diziniz.

Tepsiyi 200 derecede 30 dakika ısıttığınız fırına sürünüz ve 15 dakika sonra fırından alınız. Fırından çıkardığınız tepsiyi soğuması için buzdolabına yerleştiriniz.

Bir küçük tava içerisinde Hindistan cevizi yağını ısıtınız ve üzerine bitter çikolatayı ilave ederek eritiniz. 15 dakika buzdolabında soğuyan fındık topları üzerine sıcak Hindistan cevizi yağlı bitter çikolataları dökünüz. Fındık toplarının birbirinden ayrı olmasına ve her fındık topunun sıcak çikolata kaplandığınıza dikkat ediniz.

Ayrıca sıcak çikolata ile kaplanmış fındık toplarının üzerine kıyılmış fındık serperek daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Fındık paraları serpilmiş sıcak çikolatalı fındık toplarını servis edebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.