Şifalı Meyve Avokadolu İki Tarif

0

Herkes tarafından manavlarda ya da büyük marketlerde görülen avakadonun nasıl tüketildiğini anlatmaya çalışacağız. Tadı acı olan bir meyve nasıl olur da, bu şekilde güzel bir şeye dönüşebilir diyeceksiniz.

1. Tarif:

     Gerekenler:
1.  Olgun 1 adet avakado
2. 1 adet muz
3. Bir buçuk çay bardağı süt
4. 1 yemek kaşığı bal
5. Serinletici olması için kalıptan çıkarılmış bir kaç buz parçası
Şimdi nasıl yapılacağına geçelim.Öncelikle olgun olarak almış olduğumuz avakadoyu mikserde iyice küçük parçalara ayırıyoruz. Ardından içine muzu ekliyip biraz daha karıştırıyoruz. Bundan sonra oluşan karışımın içine 1,5 çay bardağı sütümüzü, 1 yemek kaşığı balımızı ve isteye bağlı olarak (koymanızı tavsiye ediyoruz) buz parçalarını ekliyip 1-2 dakika karıştırıyoruz ve karışım hafif jölemsi bir kıvama ulaştığında bardağa koyup içiyoruz. Gerçekten tadi sizi büyülüyor ve bu şekilde hem mucizevi bir meyve olan avakadoyu tüketmiş oluyorsunuz hem de kışın gripten ve birçok hastalıktan korunmuş oluyorsunuz herkesin denemesini şiddetle tavsiye ediyorum.Pişman olmayacaksınız!

2. Tarif:

  Gerekenler:
1. Olgun bir avakado
2. 3 diş sarımsak
3. Bir tutam maydonoz
4. Sızma zeytin yağı

Şimdi nasıl yapıldığına geçelim. Öncelikle avakadonu macun haline gelecek şekilde ister mikserde isterse kaşık ile ezilir. Ardından dövülmüş sarımsakla karıştırılır. Üzerine sızma zeytin yağı dökülür ve sonrasındada sunumu güzel olması için maydonozla süslenir ve istediğiniz öğün sıcak bir ekmekle yenir.

Bizim favorimiz birinci tarif, fakat iki tarifi de denediğinizde pişman olmayacaksınız şimdiden afiyet olsun. Çok abartmayın malum herşeyin fazlası zarar!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.