Soğuk Peyniri Oda Sıcaklığına Getirmenin Hızlı Yolu

0

Peynir her zaman oda sıcaklığındayken lezzetlidir. Bunun için buzdolabın veya dondurucu da bulunan peynirinizi hızlı bir şekilde oda sıcaklığına getirmek sizi panikletebilir. Ansızın gelen misafirler veya sizin unutkanlığınız peynirizi oda sıcaklığına getirmek için pratik çözümlere yöneltebilir. Oda sıcaklığındaki peynirin yağ ve protein molekülleri biraz gevşer. Peynirin küflenmesi engellemenin yolu

Tabi peyniri oda sıcaklığına getirmek için uygulanacak yöntem peynirin türüne göre farklılık gösterebilir.

Peyniri ılıtmanın en hızlı ve kolay yolu mikrodalga kullanmaktır. Mikrodalganın kesinlikle ısıtma bölümünü değil defrost bölümünü kullanın. 10 saniyelik aralıklarla çalıştırın. İhtiyacınız olan süre, peynirin stiline ve parçanın boyutuna bağlı olacaktır. Peynir uzun süre nasıl saklanır?

Eğer peynirin sıcak olmasını istemiyorsanız ancak soğukluğundan kurtulmasını istiyorsanız şu yöntemi uygulayabilirsiniz. Yumuşak olgunlaşmış bir peynir ise parmağınızla ortayı bölümüne vurun. Böylece buzlu olan bölümü hızlı bir şekilde çözülecektir. Eğer sert bir peynirse, sert kalmalıdır. Evde labne peynir nasıl yapılır?

Dışarıda hissedin ve soğuğun olup olmadığını görün. Peyniri kurutmamaya özen göstermek için peyniri parşömen ya da peynir kağıdına sarın. Hangi peynir türü neyle tüketilir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.