Su Kefiri İle Gazoz Nasıl Yapılır?

0

Bu bir probiyotiktir … Gazlı, tatlı, canlandırıcı, besleyici ve hepsi doğal. Fermentasyon bu içeceğin soda gibi gazlı olmasına izin veren şeydir. Satın aldığınız sodalardan çok daha lezzetli ve yapması kolay. Elma ve narın çok olduğu bu dönemde çocuklarınız için çok sağlıklı bir içecek…

Gerekli malzemeler

Su Kefir Taneleri
Suyun litre başına 1/4 fincan şeker (Bal kullanmayın)
Sadece musluk suyu var ise, kloru gidermek için kaynatın ve kullanmadan önce soğumaya bırakın Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir?

Yapılışı

Şekeri az miktarda sıcak suda çözünüz. Şeker eritildiğinde kavanozun geri kalan kısmını serin süzülmüş su ile doldurun ve suyun sıcak olmadığından emin olun- oda sıcaklığında olmalıdır! Hidratlanmış su kefir tanelerini ekleyin. Daha sonra kavanozun ağzını tülbet veya plastik bir kapakla kapatın. Su Kefiri İle Süt Kefiri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tezgahta 24-48 saat bekletin. Ne kadar çok bırakırsanız, şeker fermentasyonu o kadar fazla olur, bu nedenle 48 saati öneririz. Bundan daha uzun süre de tutmayın.
48 saat sonra su kefir tanelerini metal olmayan bir tülbent veya plastik bir süzgeçle süzün.
Süzdüğünüz su kefirlerini yeniden kullanabilirsiniz. Süt Kefirinden Su Kefiri Nasıl Yapılır?

Su Kefirini gazlı hale getirmek getirmek için içine istediğiniz meyvenin suyundan bir bardak dökün. Ancak turunçgil grubundan meyveleri kullanmayın. Üzüm, nar, elma ve kiraz olabilir. Meyve suyu ilave edildikten sonra kavanozları hava geçirmez bir kapakla sıkıca örtün ve içmeden önce 1-3 gün önce tezgahta bırakın. Hindistan Cevizi Suyu ile Su Kefiri Tarifi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.