Taze Makarna Nasıl Kurutulur?

0

Makarnayı çok seviyorsanız büyük olasılıkla taze makarnanın tadını biliyor seviyor ve yapıyorsunuzdur. Ev yapımı makarnanın da kurutulması ve depolaması kolaydır; bu, aynı anda büyük bir parti hazırlayıp haftanın her günü yiyebileceğiniz anlamına gelir.

Aşırı yapışkan hamurdan kaçınmak için makarna şekillerine kesmeden önce yaklaşık 15 dakika kurumaya bırakın. Makarayı altı unlanmış bir tepsinin içinde bekletebilirsiniz. Kepekli makarna ile nasıl kilo verebilirsiniz?

Makarnayı istenilen şekillerde kesin. Makarna için uzun şeritler veya ravioli için yuvarlak daireler gibi istediğiniz herhangi bir şekli seçin.

Kurumaya devam etmek için daireler gibi daha küçük şekilleri unlu bir fırın tepsisine geri koyun. Her iki tarafın eşit şekilde kurumasına izin vermek için şekilleri kurutma işlemi sırasında sık sık çevirin. Taze makarna nasıl yapılır?

Spagetti gibi uzun makarna yapacaksanız o zaman bir sandalyenin arkasına temiz bir bez koyun. Makarnaları bu bezin üzerine koyun. böylece yapışması önlenecektir. ayrıca bu işle ile makarnanın kıvrılması önlenmiş olacaktır. Makarnayı mükemmel pişirmenin 10 püf noktası

Tüm makarna, kesildikten sonra yumuşak makarnayı 15 dakika , sert kuru makarna için en az 1 saat boyunca kurutun. Makarnaya lezzet katacak 8 kolay sos tarifi

Makarnayı hava geçirmez kaplara veya fermuar kilitli plastik poşetlere yerleştirin. Yumuşak makarna buzdolabında saklanmalı ve birkaç gün içinde yenilmelidir. Sert, kurutulmuş makarna bir dolapta birkaç ay saklanabilir. Makarna daha lezzetli nasıl yapılabilir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.