Tereyağını Tuzlu Mu Tuzsuz Mu Seçmelisiniz?

0

Tereyağ alırken tercihiniz nasıl? Tuzlu mu, tuzsuz mu? Bazı kişiler tuzlu tereyağını severken bazılarının tercihi tuzsuz tereyağından yana. Bu yazımızda size tuzlu ve tuzsuz tereyağının avantajları ve dezavantajlarını anlatacağız. Tercih tabiki sizin. Damak tadınıza göre sevdiğiniz tereyağını tercih edebilirsiniz.

Tuzlu tereyağın raf ömrü uzundur
Tuz, bildiğimiz gibi bir koruyucudur, yani tereyağın raf ömrünü uzatır. Tuzlanmamış tereyağı beş ay süreyle kalırken, tuzsuzlar sadece üç aylık ömre sahiptir. Eğer çok fazla tereyağ tüketmiyorsanız aldığınız tereyağın bozulup atılmasını önlemiş olursunuz. Bununla birlikte, yeni satın aldığınız tuzlanmış tereyağın potansiyel olarak tuzsuz tereyağdan daha taze olacaktır. Tereyağ için 5 mükemmel kullanım

Tuz miktarı markaya göre değişiklik gösterir
Tuzlu tereyağı satın aldığınızda, paket başına ne kadar tuz ilave edildiği konusunda bir standart yoktur. Bu korkunç gözükse de, bunun yalnızca 300 miligram arasında değişebileceğini unutmayın. Piyasada bulunan ünlü markaların tereyağlarında tuz oranı paket başına 600 ila 900 miligram tuz içeriyor. Kaliteli tereyağ nasıl anlaşılır?

Tarif geliştiricileri hazırladıkları yiyeceklere lezzet ilave etmek isterler. Bunun içinde kullandıkları tereyağına dikkat ederler. Şefler ve tarif geliştiriciler tuzsuz tereyağını kullanmayı tercih eder. Tarife tuz ilave etmek gerektiğinde çay kaşığı ölçüsüyle kendileri ilave ederler. Böyle tuz kontrolü şefin elinde olur. Tereyağlı kurabiye yapmanın püf noktaları

Sağlık açısından bakıldığında, FDA şu anda ortalama yetişkin için günde 2,300 miligram sodyum öneriyor (1 çay kaşığı masa tuzu) Tuzlu tereyağın bir çorba kaşığı yaklaşık 100 miligram sodyum bulunur. Evde tereyağ nasıl yapılır?

Tuzlanmış tereyağı pişmiş ürünlerin tadını ve dokusunu etkileyebilir.
Yapılan bir araştırmada pişmiş ürünler üzerinden bir test yapıldı. Aynı ürünler tuzlu ve tuzsuz tereyağ ile pişirildi ve tadımcılara sunuldu. Tadanlar genellikle tuzsuz tereyağ ile pişen ürünlerin daha lezzetli olduğunu ifade etti. Tereyağından saf tereyağ nasıl yapılır?

Peki ne satın almalısınız?
America’s Test Kitchen , mısır veya diğer sebzelerde ) üzerinde ayrıca tereyağında pişirilen ürünlerde tuzlu tereyağın daha iyi olduğunu belirtiyor. Ayrıca satın aldığınız tereyağını saklarken içine nem ve kokunun sinmemesine özen gösterin. Tereyağını balmumu kağıdına iyice sarın. Böylece fazla hava ile temas etmemiş olur. Satın alırken de folyoda paketlenmiş tereyağı almanız öneriliyor; bu sayede nem ve “kötü” buzdolabının kokularını korumaya yardımcı olur. Kahverengi tereyağ nasıl yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.