Tezgah Tutulması Gereken Meyve Ve Sebzeler

0

Bazı meyve ve sebzelerin bilinenin aksine buzdolabına konulmaması gerekiyor. Buzdolabına girdiklerinde lezzetlerinden ve dokularından bozulmalar başlıyor. İşte tezfah üzerinde tutmanız gereken meyve ve sebzeler…

Domates
Muhtemelen domateslerin kesilmediği sürece buzdolabına girmemesi gerektiğini biliyorsunuzdur. Peki niye? Soğuk hava, domatesin dokusunu etkiler ve lezzetini bozar. Oda sıcaklığında durması lezzetini korumasına izin verir. Domateslerin Ömrünü Uzatacak Püf Noktası

Fesleğen
Fesleğen kesildikten sonra uzun süre saklanmaz. Tezgahta ılıman bir alanda (çok soğuk veya sıcak değil), bir bardak su içinde saklanmalıdır. Soğutma, fazla nemi olduğu gibi yapraklarında siyahlaşma yapar. Daha uzun süre tutmak için, biraz zeytinyağı veya su ile bir blender veya mutfak robotunda püre haline getirin ve bir buzluk tepsisinde dondurun. Sos yapmak için kullanabilirsiniz. Fesleğen Tohumu Nasıl Kullanılır?

Narenciye
Narenciye, en iyi tezgah üzerinde kalıyor. Ayrıca havası alınmış plastik bir torba içinde de bir ay iyi şekilde kalabiliyor.

Patates
Tatlı patatesler ve diğer patates çeşitler asla buzdolabına girmemelidir. Nişastaları şekere dönüşür ve lezzeti gerçekten kötüleşir. Patateslerin buzdolabında saklanmasının kanserojen oluşumuna neden olabileceğine dair kanıtlar da var. Filizlenen Patates Yenilir mi?

Soğan + sarımsak
Soğan ve sarımsak, buzdolabında değil, serin ve karanlık bir yerde saklanmalıdır. Ayrıca soğanları patateslerden uzak tutunuz. Mutfak tezgahında hava alan karanlık bir köşede saklayın. Aynı uygulama kış kabağı için de geçerli. Soğan ve Sarımsak Kabuklarının Faydalarını Biliyor musunuz?

Muzlar
Muzlar oda sıcaklığında en iyi şekilde olgunlaşır. İsterseniz buzdolabına da konulabilir ancak derileri hızlı bir şekilde siyahlaşacaktır. Onları oda sıcaklığında tutmak ve yemek en idealidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.