Tuzlu Salatalık Yapmak İçin İki Tarif

0

Salatalığın en güzel olduğu dönemi yaşıyoruz. Salatalığı buz gibi soyup yemenin dışında hızlı salatalık turşusu ve tuzlu salatalık yaparak da lezzetli bir şekilde tüketebilirsiniz. Bunu için size iki farklı tarif vereceğiz. Malzemeler aynı ancak lezzetleri çok farklı olacaktır. Damak tadınıza göre istediğinizi yapabilirsiniz.

Gerekli malzemeler

Salatalıklar

Dereotu

Asma yaprakları (taze)

Karabiber

Tuz

Kavanozun içine körpe salatalıklarınızı yerleştirmeden önce ince kıyılmış dereotu, sarımsak ve asma yapraklarını dibine yerleştirin. Ardından salatalıklarınızı yerleştirin. Salatalıkların ezilmemesine dikkat edin.

Bir kabın içinde suyu kaynatın ve içine tuz ve karabiber atın. Tuz eridikten sonra kaynar suyu kavanozdaki salatalıkların üzerine dökün. Bir litre suyun içine 2 yemek kaşığı kadar tuz koyun.

Sıcak suyu ilave ettikten sonra kavanozun kapağını hemen kapatmayın. Biraz soğuduktan sonra kapağı kapatın ve sıcak bir yerde saklayın. Bir gün sonra tuzlu salatalık hazır olacaktır.

5 dakika içinde Tuzlu salatalık

salatalık dilimlerini iki veya dört parçaya ayırın. Soyduğunuz salatalıkları kapaklı plastik bir kabın içine koyun. Üzerine taze dereotu, birkaç diş sarımsak koyun. Üzerine tuz serpin ve kabın kapağını kapatın. Kuvvetli bir şekilde kabı karıştırın. Bir kaç dakika boyunda sallayın. Tuzlu salatalığınız hazır olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.