Unlu Mamullerde Süt ve Tereyağı Nasıl Değiştirilir?

0

Fırınlama söz konusu olduğunda, süt ve tereyağı lezzet, zenginlik ve doku yaratmada rol oynar. Bu elementler birçok unlu mamul için gerekli olsa da, kalorileri azaltmak, vegan seçeneği sağlamak veya sadece eksik bir malzemeyi doldurmak için takas yapmak gerekir. Çeşitli malzemeler pişirme sırasında tereyağ veya sütüne benzer şekilde çalışır. Süt sıvı formdayken, ikame işleminin biraz daha kolay olmasına rağmen, tereyağı ikamesi tarifinizin tereyağı nasıl kullanılacağına bağlıdır.

Süt Alternatifleri 

Soya sütü, pirinç sütü, badem sütü veya hindistan cevizi sütü gibi eşit miktarda süt ürünü olmayan süt alternatifi ile tarifinizin istediği süt miktarını değiştirin. Hamur İşleri Nasıl Daha Çıtır Olur?

Unlu mamuller tarifinizde, süt için portakal veya elma suyu gibi eşit miktarda meyve suyunun yerini alarak meyveli bir lezzet oluşturabilirsiniz.

Süt yerine koymak için buharlaştırılmış sütü eşit miktarda suyla karıştırın. Örneğin, tarifiniz 1 bardak süt isterse, 1/2 bardak buharlaştırılmış sütü 1/2 bardak su ile birleştirin.

Tereyağ alternatifleri

Tarifinizde eritilmiş tereyağını zeytinyağı, kanola yağı veya bitkisel yağ gibi bir yağla değiştirin. Tarifinizdeki her 1 fincan eritilmiş tereyağı için 7/8 fincan yağ kullanın. Hazırlayıp Dondurucuya Atabileceğiniz 8 Hayat Kurtaran Hamur İşi

Tariflerinizde katı tereyağı yerine margarin kullanabilirsiniz. Margarin, doğrudan ikame ile veya 1 fincan için 1 fincan olarak kullanabilirsiniz.

Favori tarifinize tereyağı alternatifi olarak elma püresi veya başka bir meyve veya sebze püresi ekleyin. Meyve püresi, tarifin gerektirdiği şeyin yarısını kullanarak ikame eder. Örneğin, tarifiniz 1 bardak tereyağı istiyorsa, 1/2 bardak meyve püresi ile değiştirin. Sebze püresi için, her bir bardak için 3/4 bardak kullanın.

Gerekli miktarın yarısını kullanarak tereyağını yoğurt veya ayran ile değiştirin. Örneğin, tarifiniz 1/2 bardak tereyağı istiyorsa, 1/4 fincan yoğurt veya ayran ekleyin.


Share.

About Author

Comments are closed.