Hindistan Cevizi Yoğurdu Nasıl Yapılır?

0

Bağırsakların ikinci beynimiz olduğu artık herkesçe kabul gören bir gerçek. Sağlık da bağırsaklardan geçiyor. Ruh sağlığı ve cilt güzelliği de buna dahil. Bağırsak sağlığınız için nefis, lezzetli bir Hindistan cevizi sütünden yoğurt tarifi vereceğiz size.

Yoğurt, doğal probiyotikleri içerdiğinden sindirim için önemli bir gıda. Bu doğru olmakla birlikte, hayvanlardan (özellikle de ineklerden) gelen süt asidiktir ve bağırsak duvarlarında müköz birikim oluşturur. Bu daha yavaş bir sindirim yaratır ve sonuçta daha yavaş bir eliminasyon olur. Bağırsak florası sağlıklı olmadığında, kronik iltihaplanma, akne ve diğer cilt problemleri gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Vegan beslenen ya da normal süte alerjisi olanlar Hindistan cevizi sütünden yoğurt yapabilir. İşte tarif…

Hindistan cevizi sütünden yoğurt nasıl yapılır?

İhtiyacınız olan malzemeler

  • 1 büyük kavanoz
  • 2-3 kutu organik Hindistan cevizi sütü (tam yağlı)
  • 2-3 probiyotik kapsül

Hindistan cevizi sütünü temiz cam kavanoz içine boşaltın. 3 probiyotik kapsülü süte ekleyin ve iyice karıştırın. Tahta kaşıkla karıştırın (probiyotiklerle reaksiyona girdiği için metal kullanmayın).

Hindistan cevizi sütünün tamamını bir kavanoza dökün. Probiyotik kapsülleri birbirinden ayırın ve toz halindeki içeriği hindistan cevizi sütünün içine boşaltın. Kavanoza bir kapak koyun ve sütü ve probiyotiği birleştirmek için çalkalayın. Fırını 120 dereceye veya ön ısıtma yapacak en düşük sıcaklığa getirin. Fırın ısınınca kapatın ve birkaç dakika fırının ağzını açık bırakın. Ilık olan fırının içine kavanozu koyun. Yoğurdun, 18-24 saat fırında bekletin.
Ertesi gün dışarı çıkardığınızda, birkaç saat soğumaya bırakın ve ardından buzdolabına koyun.


Share.

About Author

Comments are closed.