Yenilebilir Peri Tozu Nasıl Hazırlanır?

0

Peri tozu filmlerde etrafa saçılan pembe ışıltılı bir tozdur. Bu toz genellikle özel efektlerde kullanılsa da yenilebilir hale getirebilirsiniz. Peri tozunu istediğiniz renkte yapmanız mümkün. Bu yazımızda çilekli peri tozu hazırlayacağız. Portakal Kabuklarından Şekerleme Yapabilirsiniz

Gerekli Malzemeler
Çilek
Limon suyu
Şeker

Yapılışı
Fırını 40ºC’ye kadar önceden ısıtın. Fırın tepsisi parşömen kağıdı ile kaplayın. Yıkadığınız çilekleri bir blenderda iyice oğütün. Bu işlem sırasında içine limon suyunu da ekleyin. Çilekler tamamen pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırın.
Ardından çilek suyunuzu parşöment kağıdı kaplı tepsiye dökün ve ince bir tabaka halinde yayın. Kurutulmuş Ananas Çicekleri Nasıl Yapılır?

peri-tozu2

Önceden ısıtılmış fırın içine yerleştirin. 3 saat pişirin. Fırından çıkarın. Kağıdı üzerinden aldığınız ve sertleşmiş olan çileğinizi yeniden blenderın içine atın içine isterseniz şeker de ilave edin. Ve iyi toz haline gelinceye kadar çekin. Evinizde Bitkisel Şeker Yapabilirsiniz

Yenilebilir çilekli peri tozuna sahipsiniz. İsterseniz bu haliyle isterseniz kek, pasta veya kurabiyelerin üzerine serpebilirsiniz.

Peri tozu için çilek yerine ahududu veya yaban mersini gibi diğer meyveleri de kullanabilirsiniz. Bu lezzeti veya rengi değiştirecektir, bu nedenle denemeye değer olabilir!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.