Ana Sayfa AİLE ÇOCUK Bebek Bakıcınız için 10 Önemli Öneri

Bebek Bakıcınız için 10 Önemli Öneri

bebe-bakici
İşe yeni başlayan bebek bakıcınızın evin detaylarını öğrenmesi ve çocuğunuzun özelliklerini tanıması çok önemlidir. Çocuk bakıcınızın işe ilk başladığı gün, aşağıdaki 10 öneriyi uygulamanızı öneririz.

1. Ev turu: Bakıcınız geldiğinde kısa bir ev turu ile ona evi tanıtın. Evde bilmesi gereken yerleri gösterin: Anahtarlar/kilitler, ısıtma/soğutma sistemleri, bebek izleme kamerası, telefonların bulunduğu yerler.
2. Oda Turu: Çocuğun bulunduğu odayı tanıtarak, bebek bezlerinin, pijamaların, uyku öncesi kitapların/oyuncakların bulunduğu yerleri gösterin.
3. Diğer Alanlar: Bakıcınıza mutfağı tanıtın, TV ve banyodaki cihazların nasıl çalıştığını gösterin. Onlara neleri yapabileceklerini ve neleri yapmamaları gerektiğini belirtin. (örneğin: ev telefonunun kullanım kurallarını, neleri yiyebileceğini) nelerin yasak olduğunu açıklayın. (örneğin: sigara içmek, erkek arkadaşlar vs)
4. Rutin işler: Her uyku zamanında rutin olarak yapılması gerekenleri açıklayın; uyku saatini, hikaye okuma zamanını, diş fırçalamayı, şişelerin ve uykuya yardımcı oyuncakların olması gereken yerlerini belirtin.
5. Sakinleştirme Yöntemleri: Çocuğunuz akşamları uyanan bir çocuksa bunu bakıcınıza bildirin ve sakinleştirme yöntemlerini açıklayın.
6. Bakıcınız için hazırladığınız kontrol listesini tekrar gözden geçirin: Bakıcı için hazırladığınız kontrol listesini bakıcınız ile gözden geçirip, başka sorusu olup olmadığını sorun.
7. İptaller: Asla hasta bir çocuğu bakıcı ile bırakmayın. Eğer iptal etmeniz gereken bir programınız varsa bunu çok erkenden yapın.
8. Zaman Ayarlamaları: Bakıcınıza, yaklaşık olarak saat kaçta evde olacağınızı bildirin. Eğer geç kalıyorsanız, ona telefon edin veya cep telefonu ile SMS mesaj atın.
9. Ödeme: Ödemeyi tam yapabilmek için gerekecek parayı bırakmayı unutmayın.
10. Güvenlik: Zor durumda kalırlarsa, kullanabilecekleri araçları veya taksiyi gösterin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Çocuklarda Diş Gıcırdatma Nedenleri

Yetişkinlerde olduğu gibi, çocuklarda diş gıcırdatma vakalarının çoğu stres kaynaklıdır. Okulda veya günlük yaşamlarında...

Çocuklarda Ateşi Düşürmek İçin 6 Güvenli Yağ

Çocukların sık sık ateşi yükselir, bu her zaman ciddi bir sorunun işareti olamayabilir. Çocuğun...

Plastik Ördekler Çocuğunuza Zarar Veriyor

Plastik ördekler çocuğunuzun favori banyo oyuncağı bazı ciddi sorunlara neden olabilir. İsviçreli ve Amerikalı araştırmacılar,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Camları Kolayca Tül Kaplayabilirsiniz

Perdeler, evlere mahremiyet sağlamak, güneş ışığını kontrol altına almak ve evi güzelleştirmek için vazgeçilmez unsurlardandır. Ancak, bunlar için perdelere yüklü paralar ödemek gerekmez. Hem...

Antibakteriyel Yoga Mat Spreyi Yapın

Antibakteriyel Yoga Mat Spreyi Yapın. Yoga yapıyor ve mat kullanıyorsanız, bu matı zaman zaman temizlemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Bu yazımızda antibakteriyel yoga matı spreyini nasıl...

Yağlı Bulaşıklar İçin Deterjan Yapımı

Yağlı bulaşıkları temizlemek için güçlü deterjanlara ihtiyaç duyarız. Satın alınan deterjanlar kimyasallar içeriyor. Kimyasal bulunmayan ancak etkili bir bulaşık deterjanı isteyenler için bir tarif...

Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir?

Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir? Su kefiri, Meksika kökenli mucizevi bir içecektir. Su kefiri taneleri, simbiyotik bir ilişki içinde bulunan bakteri ve mayadan oluşur....