Ana Sayfa AİLE ÇOCUK Bebek Bakıcınız için 10 Önemli Öneri

Bebek Bakıcınız için 10 Önemli Öneri

bebe-bakici
İşe yeni başlayan bebek bakıcınızın evin detaylarını öğrenmesi ve çocuğunuzun özelliklerini tanıması çok önemlidir. Çocuk bakıcınızın işe ilk başladığı gün, aşağıdaki 10 öneriyi uygulamanızı öneririz.

1. Ev turu: Bakıcınız geldiğinde kısa bir ev turu ile ona evi tanıtın. Evde bilmesi gereken yerleri gösterin: Anahtarlar/kilitler, ısıtma/soğutma sistemleri, bebek izleme kamerası, telefonların bulunduğu yerler.
2. Oda Turu: Çocuğun bulunduğu odayı tanıtarak, bebek bezlerinin, pijamaların, uyku öncesi kitapların/oyuncakların bulunduğu yerleri gösterin.
3. Diğer Alanlar: Bakıcınıza mutfağı tanıtın, TV ve banyodaki cihazların nasıl çalıştığını gösterin. Onlara neleri yapabileceklerini ve neleri yapmamaları gerektiğini belirtin. (örneğin: ev telefonunun kullanım kurallarını, neleri yiyebileceğini) nelerin yasak olduğunu açıklayın. (örneğin: sigara içmek, erkek arkadaşlar vs)
4. Rutin işler: Her uyku zamanında rutin olarak yapılması gerekenleri açıklayın; uyku saatini, hikaye okuma zamanını, diş fırçalamayı, şişelerin ve uykuya yardımcı oyuncakların olması gereken yerlerini belirtin.
5. Sakinleştirme Yöntemleri: Çocuğunuz akşamları uyanan bir çocuksa bunu bakıcınıza bildirin ve sakinleştirme yöntemlerini açıklayın.
6. Bakıcınız için hazırladığınız kontrol listesini tekrar gözden geçirin: Bakıcı için hazırladığınız kontrol listesini bakıcınız ile gözden geçirip, başka sorusu olup olmadığını sorun.
7. İptaller: Asla hasta bir çocuğu bakıcı ile bırakmayın. Eğer iptal etmeniz gereken bir programınız varsa bunu çok erkenden yapın.
8. Zaman Ayarlamaları: Bakıcınıza, yaklaşık olarak saat kaçta evde olacağınızı bildirin. Eğer geç kalıyorsanız, ona telefon edin veya cep telefonu ile SMS mesaj atın.
9. Ödeme: Ödemeyi tam yapabilmek için gerekecek parayı bırakmayı unutmayın.
10. Güvenlik: Zor durumda kalırlarsa, kullanabilecekleri araçları veya taksiyi gösterin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Bebek Şampuanı Nasıl Yapılır?

Bebeğiniz için şampuan almak istediğinizde fiyatlarının diğerlerine göre daha pahalı olduğunu görürsünüz. Bebek şampuanlarının...

Tekrar Kullanılabilir Doğal Ev Yapımı Bebek Mendili

Tekrar Kullanılabilir Doğal Ev Yapımı Bebek Mendili. Evde doğal bebek mendilleri yapılırken genelde kağıt...

Çocuklarda Diş Gıcırdatma Nedenleri

Yetişkinlerde olduğu gibi, çocuklarda diş gıcırdatma vakalarının çoğu stres kaynaklıdır. Okulda veya günlük yaşamlarında...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi

Bağırsak Kurdu İçin Kırmızı Soğan Tedavisi. Soğanda bulunan kükürt, bağırsak kurdunu etkili şekilde tedavi etmek ve iyileşmeyi hızlandırmak için diğer bileşenlerle karıştırılabilir. Vücudunuza aldığınız...

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen yerlerden biri de bacak kaslarıdır. Sıkı bacak kaslarına sahip olmak...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde edilen aspir yağı, linoleik asit içeriği yüksek olduğunda cildiniz için...

Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için bazı basit kurallara dikkat etmeniz gerekir.Cep telefonlarınızın uzun ömürlü olmasını...