Ana Sayfa HAYAT Baş Başa Tatil Krize Dönmesin

Baş Başa Tatil Krize Dönmesin

Çiftler için cici ve romantik hayallerle başlayan yaz tatili, boğaz sıktıran psikolojik bir savaşa dönebilir. Hayaller kurarken, hatta daha plan aşamasında stres yaşanmaya başlayabilir; “Nereye Gidilecek, Nerede Kalınacak, Nasıl Organize Olunacak…” gibi pek çok soru, soruna dönüşebilir. Kalınan yerdeki aksaklıklar, turdaki aksaklıklar çiftlerin arasında sıkıntı yaşanmasına yol açabilir. Peki tatili huzurlu ve mutlu geçirmek için neler yapılabilir:

1. Tatil programını yapmadan evvel, tatilden beklentilerinizi karşılıklı konuşun. Ortak bir paydada buluşup, tatil planınızı birlikte yapın.

ortak-hayal

2. Tatil hazırlıklarınızı son dakikaya bırakmayın. Yetiştirmeye çalışırken stres yaşamanız ve gerilmeniz oldukça yüksek bir olasılıktır.

valiz

3. Tatil zamanı birlikte olduğunuz kadar bireysel olarak dinlenme ve gevşeme zamanıdır. Birbirinize bireysel olarak geçirebileceği zaman tanıyın.

4. Aynı anda, aynı şeyleri yapmak için sürekli birbirinizi zorlamayın. Herşeyi aynı anda birlikte yapmak zorunda değilsiniz. Bu beklenti sizinle eşiniz arasında gerginlik yaratabilir.

plaj34

5. Tatil süresince ufak tefek olumsuzlukları görmezlikten gelmeye çalışın. Günlük yaşamınızda zaten pek çok sorunla boğuşuyorsunuz. Tatilde Polyannacılık oynamayı deneyin.

beach11

6. Yaşadığınız aksaklıkların acısını birbirinizden çıkarmayın. Hatta tatile çıkmadan birbirinize ses yükseltmeme anlaşması bile yapabilirsiniz. Unutmayın sorunlar çözülür ancak kalp kırılarsa tamiri çok kolay olmayabiliyor.

7. Tatilde sınırlarınızı esnetin ve gevşeyin. Biraz fazla yiyip içmenin, uzun öğle uykularının, tembel tembel yatmanın yani tam anlamıyla YAYMANIN zamanıdır tatil. Yavaşlayın ve tatilin tadını çıkarın ve tabi biraz da dağıtın. Dağıtırken de toplamaya dikkat edin 😉 Tatil diye, deniz kum güneş diye bir Okşansu yada Berkehancan’a sarmayın. .

8. Son olarak unutmayın ki dağda bayırda görebileceğiniz organik sebze meyveler sahipsiz değildir. Dikkatli olun da Murtaza Emminin pos bıyıklarını ve pırıl pırıl cilaladığı çiftesini görmeyin.

Tatil anın tadını en rahat çıkarabileceğiniz, günlük hayatın koşturma ve stresini geride bırakabileceğiniz zaman dilimidir. Plan yapmak yerine anı spontan olarak yaşamaya ve keyif almaya odaklanın. Hem böylelikle beklenti çıtanızı en tepede tutup hayal kırıklığı yaşamazsınız.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Yeni Evlilerin Yaptığı 10 Ekonomik Hata

Evliliğe adım atarken hayatınızı eşinizle birleştirmeye karar vermiş oluyorsunuz. Bir bakıma bu, parasal anlamda...

Evlilik Hazırlıklarına Başlarken İzlenmesi Gereken Adımlar – 1

Belki yıllar içinde kararlı adımlarla bugüne geldin, belki de hiç aklında yokken, kendini bir...

Mutlu Bir Evlilik için 10 Öneri

Özcan Deniz’in “Ya Sonra” filminde dediği gibi; “Prens prensesini bulur, aşık olur ve evlenirler....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,339BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta esansiyel yağının sağlık yararları, ağrıyı dindirmek, sinir gerginliği ortadan kaldırmak, kafa derisi ve cildi dezenfekte etmek, kan dolaşımını artırmak ve solunum problemleri tedavi...

Ayak Kemiği Çıkıntısı için Ameliyatsız Doğal Tedavi Yöntemleri

Ayak kemiği çıkıntıları zamanla gelişen ve hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurabilen bir rahatsızlıktır. Genetik olduğu kadar, yanlış ayakkabı seçiminden,...

Evde Parfüm Yapmak Mümkün mü?

Parfüm bütün kadınların ayrılmaz parçasıdır. Güzel kokmak, güzel görünmenin ve bakımlı olmanın nişanesi gibidir adeta. Kimi çiçeksi kokuları tercih ederken, kiminin tercihi baharatlı kokulardır....

Fotoğrafları Duvara Asmanın Pratik Yolları

Çerçeveli fotoğrafları ya da resimleri evinizin duvarlarına asmak, büyük bir görsel etki oluşturmanın en basit yollarından biridir ve kişisel stilinizi ve hikayenizi sergilemek için...