Ana Sayfa HAYAT Baş Başa Tatil Krize Dönmesin

Baş Başa Tatil Krize Dönmesin

Çiftler için cici ve romantik hayallerle başlayan yaz tatili, boğaz sıktıran psikolojik bir savaşa dönebilir. Hayaller kurarken, hatta daha plan aşamasında stres yaşanmaya başlayabilir; “Nereye Gidilecek, Nerede Kalınacak, Nasıl Organize Olunacak…” gibi pek çok soru, soruna dönüşebilir. Kalınan yerdeki aksaklıklar, turdaki aksaklıklar çiftlerin arasında sıkıntı yaşanmasına yol açabilir. Peki tatili huzurlu ve mutlu geçirmek için neler yapılabilir:

1. Tatil programını yapmadan evvel, tatilden beklentilerinizi karşılıklı konuşun. Ortak bir paydada buluşup, tatil planınızı birlikte yapın.

ortak-hayal

2. Tatil hazırlıklarınızı son dakikaya bırakmayın. Yetiştirmeye çalışırken stres yaşamanız ve gerilmeniz oldukça yüksek bir olasılıktır.

valiz

3. Tatil zamanı birlikte olduğunuz kadar bireysel olarak dinlenme ve gevşeme zamanıdır. Birbirinize bireysel olarak geçirebileceği zaman tanıyın.

4. Aynı anda, aynı şeyleri yapmak için sürekli birbirinizi zorlamayın. Herşeyi aynı anda birlikte yapmak zorunda değilsiniz. Bu beklenti sizinle eşiniz arasında gerginlik yaratabilir.

plaj34

5. Tatil süresince ufak tefek olumsuzlukları görmezlikten gelmeye çalışın. Günlük yaşamınızda zaten pek çok sorunla boğuşuyorsunuz. Tatilde Polyannacılık oynamayı deneyin.

beach11

6. Yaşadığınız aksaklıkların acısını birbirinizden çıkarmayın. Hatta tatile çıkmadan birbirinize ses yükseltmeme anlaşması bile yapabilirsiniz. Unutmayın sorunlar çözülür ancak kalp kırılarsa tamiri çok kolay olmayabiliyor.

7. Tatilde sınırlarınızı esnetin ve gevşeyin. Biraz fazla yiyip içmenin, uzun öğle uykularının, tembel tembel yatmanın yani tam anlamıyla YAYMANIN zamanıdır tatil. Yavaşlayın ve tatilin tadını çıkarın ve tabi biraz da dağıtın. Dağıtırken de toplamaya dikkat edin 😉 Tatil diye, deniz kum güneş diye bir Okşansu yada Berkehancan’a sarmayın. .

8. Son olarak unutmayın ki dağda bayırda görebileceğiniz organik sebze meyveler sahipsiz değildir. Dikkatli olun da Murtaza Emminin pos bıyıklarını ve pırıl pırıl cilaladığı çiftesini görmeyin.

Tatil anın tadını en rahat çıkarabileceğiniz, günlük hayatın koşturma ve stresini geride bırakabileceğiniz zaman dilimidir. Plan yapmak yerine anı spontan olarak yaşamaya ve keyif almaya odaklanın. Hem böylelikle beklenti çıtanızı en tepede tutup hayal kırıklığı yaşamazsınız.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem. Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi...

Evinizde Hava Akımı Varsa

Evinizde Hava Akımı Varsa. Kanepede oturuyorsunuz ve aniden boynunuzda hafif bir soğuk hava hissedersiniz....

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çok Güçlü Duş Temizleyicisi

Temizlik sırasında ev hanımları en büyük zamanlarını küvet ve duşu temizlemeye ayırıyor. Sert sular ve sabun köpükleri sebebiyle duşların sürekli fırçalanması gerekiyor. Ancak tam...

Suya Dayanıklı Rimel Nasıl Çıkarılır?

Suya dayanıklı rimeller, suya dayanıklı şekilde üretilirler ve normal rimeller gibi kolayca temizleyemezsiniz. Yanlış yöntemlerle rimeli temizlemeye çalışırsanız, sadece kirpiklerinizde değil aynı zamanda göz...

Cildinizin Rengini Açmak İçin 6 Uygulama

Cilt rengi hiçbir şekilde güzelliğin bir ölçüsü değildir. Ama yaş ilerledikçe cildinizin 20'li yaşlardaki gibi olmadığını anlarsınız. Pigmentasyon ve lekeler görünmeye başlar. Böyle durumlarda,...

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın

Meyve Kabuklarıyla Mucizeler Yaratın. Meyve yemek, sağlıklı yaşam için yapmamız gerekenler arasında belki de en lezzetlisi. Ancak meyvelerin kabuklarını soyarak yediğimizde kalan kabukları reçel...