Ana Sayfa KARİYER Pazartesi Sendromundan Kurtulma Yolları

Pazartesi Sendromundan Kurtulma Yolları

Telefonun durmadan çalıyor ve sen rüya ile gerçeği ayırt edemiyorsun. Acaba rüyada mısın yoksa gerçekten o telefon çalıyor mu? Birden uyanıp telefonda iş arkadaşının ismini görüyorsun, o arıyor ve servise geç kaldığını söylüyor. Saate bakıyorsun, evet! geç kalmışsın! İşte standart bir Pazartesi günü. Kendini yataktan kaldıramadığın, alarmı duymadığın ve güne başlamamak için uyanmayı reddettiğin bir Pazartesi. O tüm haftasonunu berbat eden Pazartesi Bunalımı, halen devam ediyor. Peki bu lanet bunalım naslı geçecek? Basit! İşte size Pazartesi Bunalımından kurtulmanın yolları:

Pazartesi Sabahı Anında Kalk!
1
Diğer günler gibi alarm erteleme, biraz daha uyuyayım deme. Çünkü Pazartesi günü uzattığın uykudan kolay kolay uyanamayabilirsin. Alarm çalar çalmaz hızlıca kalk ve yüzünü yıka, sıcak bir kahve hazırla kendine ve bir şeyler atıştır. Pazartesi sabahı ne kadar hızlı uyanıp kendine gelirsen o kadar iyi başlarsın güne.

Pazartesi İçinde En Mutlu Hissettiğiniz Kıyafetlerini Giy.
giphy
Bünyeye biraz özgüven pompalamanın zamanı geldi. Pazartesi günü içinde en güzel, en yakışıklı, en mutlu hissettiğiniz kıyafeti giy, kendine özen göster ve özgüvenini yüksek tut. Alacağın iltifatlar seni ister istemez uyandıracaktır, hem de olabilecek en mutlu şekilde!

Pazartesi Akşamı Plan Yap.
4
Bu yaptığın harika planı kendini ödüllendirmek olarak algıla. Harika bir filme git, yeni şeyler dene, en sevdiğin arkadaşınla görüş, sevgilinle evde vakit geçir. Bir planın olsun ki, tüm Pazartesi boyunca “ha gayret, biraz daha sabredersem akşam harika bir planım var!” deyip kendini rahatlat.

Pazartesi Yeni Bir Şeye Başla.
2
Uzun zamandır yapmak istediğin bir şeyler var ama yapamıyor musun? Bu Pazartesi başla. Küçük veya büyük farketmez, bir amacın olsun. Mesela diyete başla veya bir kitap okumaya başla. Yeni bir müzik grubu keşfet. Aklını o bunalımdan uzaklaştırmak için bir şeylere başlamak harika bir yöntem olacaktır. Pazartesi bunalımından kurtulmak için her Pazartesi yeni grup keşfeden arkadaşlarım var ve bunun harika çözüm olduğunu düşünüyorlar!

Pazartesi Harika Bir Öğle Yemeği Ye.
111 
Diğer tüm öğle aralarınızdan farklı olsun. Şirketin yemekhanesinden uzaklaş, arkadaşlarınla sözleşip güzel bir restorana git ve yemeğini orada ye. Böylece iş stresinden ve o Pazartesi bunalımından daha hızlı kurtulmuş olursun.

Pazartesi Bunalımı Yaratmayan Bir İş Seçin.
son
Aslında en başta söyleyeceğimizi en sonda söyledik ama, eğer bu kadar mutsuz, stresli ve huzursuz hissediyorsan, demek ki işinle alakalı gözden geçirmen gereken şeyler var. “Eğer işini seversen hiçbir gün çalışmak zorunda kalmazsın” sözünü ekleyerek, nacizane, yeni bir iş arayışına girmenin de güzel bir opsiyon olduğunu hatırlatmak isterim.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Ayak Parmaklarınızın Şekline Göre Nasıl Birisiniz?

Yüzü veya avuç içi okuma hareketi antik çağlardan beri popüler olmuştur. Ancak, ayaklarınızın şeklinin...

Üretkenliği Artırmaya Yardımcı Olan Beş Koku

Aromaterapinin gücüne inanıyorsanız, bu yazımız sizin için olabilir. Bir akşam yemeğinde, banyoda, çalışma odanızda...

İnsanların Sizden Hoşlanmasını Sağlamak Çok Kolay

İş görüşmesi gibi bazı durumlarda iyi bir ilk izlenim bırakmak oldukça zor olabilir. Tabii...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Plastik Gözlük Camı Nasıl Parlatılır?

Plastik gözlük camı günlük kullanım ve yıpranma ile kolayca çizilebilir. Parlatmak, çizikleri daha az fark edilir hale getirecek ve yeni çiziklerin oluşmasını önleyecektir. Küçük...

Kekin Kuru Olması Nasıl Önlenir?

Kekin Kuru Olması Nasıl Önlenir? Kek, hemen hemen her evde pişen bir yiyecektir. Yemek tariflerini inceleyerek, market alışverişi yaparak kek pişirmek için saatlerinizi geçirdiniz....

Tuzun Mukfaktaki Farklı Kullanımlarını Biliyor Musunuz?

Tuzu mutfağınızda sadece yiyeceklerinize ekleyeceğiniz bir lezzetlendirici olarak düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tuzu mutfakta bir çok alanda kullanabilirsiniz. İşte sadece mutfakta tuzun faydaları ve kullanım alanları... Kaynama...

Evde Zeytin Nasıl Yapılır?

Evde Zeytin Nasıl Yapılır? Zeytin kahvaltılarınızın vazgeçilmez tatlarındandır. Zeytin sadece kahvaltılarınızda değil aynı zamanda yağı ile tüm yemeklerinize misafir olurlar. Sağlık açısından da son...