Ana SayfaHAYATReddedilmeye Katlanmanın 5 (Sağlıklı) Yolu

Reddedilmeye Katlanmanın 5 (Sağlıklı) Yolu

Öğlen yemeği için gittiğiniz Kanyon’da sık sık karşılaştığınız, takımlar içinde janti adama, fizik olarak Zeus’un torunu gibi olan gence dair içinize bir kor düştü diyelim. Plazaya döndüğünüzde olağan dedikodularınıza o da katıldı. Ve diğer kızlar dedi ki, git konuş kızım yaa!

Sonra siz gazı alıp gidip konuştunuz. Derken aynı gazla geri geldiniz. Çünkü sizinle bir ilişki düşünmediğini söyledi. Kabul edin. Reddedildiniz! Ama merak etmeyin. Bunun acısına iyi gelecek yollar var.

1. Söz konusu adam dün yoktu. Bugün var. Yarın? Yarın olmayabilir. Eğer siz de bu tarz bir basite indirgeme yaparsanız bu mutlaka iyi gelir. Zira düşüncelerimizle mutlu veya mutsuz oluruz. Biz izin vermezsek gram üzülemeyiz.

2. Hayatınızda sadece ve sadece o adam olamaz, olmamalı. Bu manada yapmanız gereken hayatınıza bambaşka şeyler katıp dikkatinizi başka alanlara vermek. Yeni hobi – uğraş edinmek içinse kaynak: internet. Şurası yada burası diyemem. Ama çeşitli topluluklar barındıran siteler var 😉

3. Kültürümüzün önemli ve yararlı bir öğesi vardır. Sosyal destek adındaki bu “beraber” olma peşindeki öğe ile asla yalnız kalmazsınız. Aileniz ve dostlarınız sizi bir başınıza bırakmak istemeyecektir. Yalnız kalmayınca da düşünecek zamanının olmaz. Düşünecek zaman – fırsat olmayınca da muhtemelen en yoğun şekilde yaşadığınız reddi düşüneceğiniz için, sizin bu yaşantıyı evirip çevirip düşünüp büyütme fırsatınız olmayacaktır.

4. Gönlün ona da buna da konabileceği ilkesinden yola çıkarak, bazı işler ve seçilmeler, ya şansa ya rastlantıya ya da kader-kısmet’e bağlıdır. Ve ne yaparsanız yapın bu faktörleri değiştiremezsiniz. Ha kesinlikle ihtimalleri kendi yararınıza arttıracak yöntemler vardır. Ama hiçbir girişimin sonucu %100 değildir.

5. Kendinizi bilin. Prenses kızı veya prensesin bizzat kendisi dahi olsanız her erkeğin beğendiği ve beğenmediği kız vardır. Aynısı karşı cins için de geçerlidir. Kimse bulunmaz hint kumaşı değildir ve kabul de edilebilir red de. O yüzden,  daha fazla zarar görmemek için, kendiniz hakkındaki aşırı şişirilmiş algınızın (varsa) farkına varın.

Reddedilmek ister ilişkide, ister işte, ister ailede ve hatta isterseniz bakkalda bile! kötü hissettirebilir. Ama reddedilmek kabul etmek kadar doğaldır. Çünkü mantıken; birileri reddediyorsa birileri de reddedilmek zorundadır. Ancak üstesinden gelinebilir. Ummadığınız kadar rahatça atlatmak için önerdiğim yollar yukarıda ve önceki yazımda sunulmuştur. Sorularınız için [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler