Ana Sayfa HAYAT Mutsuz Kadınların 6 Ortak Özelliği

Mutsuz Kadınların 6 Ortak Özelliği

0
246

Zaman zaman, hepimizin, mutsuz olduğu anlar oluyor. Ancak bazılarımız bu ‘mutsuz anları’ günlere, aylara yayıyor ve sürekli mutsuz bir hayat yaşıyor. Siz de, kendinizin böyle olduğundan şüpheleniyorsanız, sayacağımız 6 maddeyi dikkate alın ve onları yapmamaya özen gösterin. Unutmayın, sadece anlık can sıkıntıları ile yola devam etmek, mutsuz günleri geride bırakmak ve sürekli bir mutluluk yakalamak sizin elinizde!.

  1. Yeterli ve Düzenli Uyku Uyumamak

Eğer yeterince uyumuyorsanız, hem fiziksel hem de mental olarak yeterince dinlenmiyorsunuz demektir. Bu durum kısır bir döngü halinde mutsuzluğa sebep olur çünkü az uyku kötü hissettirir, kötü hissetmek ise gece sizi uyutmaz. Düzenli bir şekilde ortalama 8 saat uyku uyumak size iyi gelecektir.

  1. Başka İnsanların Kendileri Hakkında Ne Düşündüğünü Çok Fazla Önemsemek

Eleştirilmemek ya da insanları kırmamak için istemediğiniz bir şeyi yapmak çok can sıkıcıdır.  Sırf çevrenin beklentileri ve istekleri doğrultusunda yaşıyorsanız, kendi hayatını yaşamıyorsunuz demektir. Bu durum sizi mutsuz edecektir. Önemli olan sizin istekleriniz, kendi hayatınızı kendi istediğiniz gibi yaşayın!

  1. Kendini Tüm Dünyadan Soyutlamak

Dünyanın zaman zaman ne kadar zalim olduğunuz, bazen her şeyin üst üste geldiğini, başka insanlarla uğraşmanın zor olduğunu biliyoruz. Ancak kendinizi soyutlamak ve tek başınıza kapmak tam depresyon nedenidir. Sosyalleşmek, iletişim kurmak iyi gelecektir, bağlarınızı koparmayın.

  1. Kendisini Üzen İnsanları Affetmemek

İnsanlar zaman zaman çok kırıcı olabiliyor, ancak hatalarını anlayıp kedilerini affettirmek isteyen, içten özür dileyen insanları affetmek sizi iyi hissettirecektir. Affedin gitsin!

  1. İnsanları Nasıl Etkileyeceğini Düşünmeden Konuşmak

Ne düşündüğünüzü söylemekte özgürsünüz ama bazen düşünmeden konuşmak ve karşınızdaki insanı kırmak, en az O’nun kadar sizi de üzecektir. En iyisi laf ağızdan çıkmadan iyice düşünmek.

  1. İşler zorlaştığında Vazgeçmek

Her şey yolunda giderken çok güzel ama işler ters gitmeye başlayınca hemen vazgeçmek, dümen kırmak kendinize yapabileceğiniz bir kötülük.  Bundan daha iyisini yapabilirsiniz, vazgeçmeyin!

 

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın