Ana Sayfa HAYAT Bazen Yalnız Olmak İyidir

Bazen Yalnız Olmak İyidir

16 yaşındayken etrafımda gördüğüm şeylerden biri çevremdekilerin baloya gideceği eşi için duyduğu endişeydi. Ben ise içinde rahat dans edebileceğim ve çok fazla dar olmayan bir elbise bulma telaşı içindeydim.

17 yaşına geldiğimde de hemen hemen aynı şeyler söz konusuydu ancak bu sefer bu telaşlar daha heyecanlıydı. 16 yaşındayken balo çok önemli değil iken mezuniyet balosunda bütün kızlar bir randevu ihtiyacı duyuyordu. Ya da ben öyle hissediyordum.

2 baloya da en yakın arkadaşlarım ile gittim. Tabi ki hayatımın en önemli geceleri bunlar olamadı çünkü ikisinin de sevgilisi vardı. Eğer onlar hayatımda olmasaydı da sorun değildi yalnız da gidebilirdim bu benim için diğer kızlar için olduğu kadar önemli değildi. Aslında bana kalsa yapacağım kesinlikle bu olurdu. Ancak herkes bunu o kadar önemsiyor gibiydi ki çoğumuz için baloya biri ile gitmek baskı halini almıştı, yanımızda biri olmalıydı.

Bütün bunlar yaşanırken randevu ile beraber gelen  stresin üniversiteye gittiğimde geçeceğine inanırdım fakat yanıldığımı görmem uzun sürmedi hatta daha kötüye gitti. Kızlar üniversitede partileri daha çok önemsiyor hatta ilk partilerinde yanlarında bir partner bulunmasınız büyük bir arzu ile bekliyorlardı.

Tabi bu durum erkek arkadaşı olan kızlar için büyük bir sorun değildi. Ama sevgilisi olmayan kızlar için durum tabi ki kötüye gidiyordu. Etrafımızdaki çiftleri gördükçe biz sevgilisi olmayan kızlar da arzu edildiğimizi görmek için heyecanlanıyorduk. Biri ile randevulaşmak beraber fotoğraflar çekilmek ve bunu herkese göstermek bu durumdaki kızların hayaliydi. Kısa bir süreli de olsa önemli günlerde yanımızda bize değer veren birinin olması düşüncesi heyecanlanmamıza neden oluyordu.

Size vereceğim ipuçları ile kendinizi bu günlere hazırlamanız artık kolay:

Gecenin tamamı ile size ait olduğuna emin olun!

Hepimiz için her hangi bir gecenin bize ait olduğunu bilmek önemlidir. Arzu edilen kadın olmadığınızı düşünmeyi kenara bırakın; baloya çağırılmamanız ya da boğaz kenarında güzel bir restoranda yemeye davet edilmemeniz sizi kötü hissettirmesin. Çıkın ve yalnız başınıza kendinize güzel bir gece sunun. Bunun nedenini kimseye açıklamak zorunda değilsiniz.

Yalnız olmak aslında güzel bir aktivitedir. Düşünmeniz için zamanınız olur yaşadıklarınızı gözden geçirirsiniz.

İnsanlar gün boyu yalnız kalır. Duşta, yatağa yatmadan önce, oda arkadaşınız uyanmadan önce ya da sessiz bir kütüphanede…

Ama kendinize özel bir gün ayırmak hepsinden farklıdır. Bunu kendiniz için istemeniz oldukça önemli.

Evden çıkın ve telefonunuzu arkanızda bırakın!

Ne yaptığınız önemli değil. Sadece evden çıkın. Kendinize bir sandviç yapmak ve saatlerce film izlemek kendiniz için yaptığınız bir etkinlik değildir. Bunu herkes her gün istediği anda yapabilir.

Biriyle konuştuğunuzda kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz bu son günlerde oldukça sık rastlanan bir durum. Ancak bu durumdan kurtulmamız gerek. Metroda ya da otobüste telefonunuz dışında ilgilenilecek şeyler olduğunu görmelisiniz. Farkındalığınız artmalı etrafa duyarlı hale gelmeniz için telefondan kurtulmalısınız.

Bu söylediklerim teknolojiye karşı olduğumu düşündürmesin. Kesinlikle karşı değilim ancak rahatsız olmamız gereken şeylerin farkına varmamızı bu aletler engelliyor.

Kalabalık içinde yalnız olmaktan korkmayı kenara bırakmamız gerekiyor.

Kendinize sorular sorun!

Bir randevu sırasında karşınızdakini tanımak için bazı sorular sorarsınız. Nerede büyüdü? Sevdiği renk? Hayattaki amaçları?…

Ancak randevuya çıktığınız kişiyi tanıyorsanız sorular daha derin ve anlamlı olmalıdır.

Kendinize bir gün ayırdığınızda da bunu yapmanız gerekiyor. Kendinizi daha iyi tanımak için kendinize derin sorular sorun.

Hayatta nereye gittiğinizi bildiğinize emin değilim çünkü çok az insan kendini sorgular. Kariyer olarak ne yapacağınız ya da ne olduğunuz konusunda bir fikriniz olmayabilir.

Bence bazen ne yapmak istediğimiz ve ne ye ihtiyaç duyduğumuz ile ilgili ipuçlarını kaçırıyoruz. Kendimizi yeterince zorlamıyoruz.

Kendimiz ile ilgili düşünceler beynimizi boşaltmak için iyidir. Yalnız olmak bazen gerçekten iyidir ancak bundan öte kişiye iyi gelir.

Kendimize önemli sorular sorabilmeli ve cevaplarını bulmalıyız. Kendimizi daha iyi tanımak zorundayız çünkü sürekli değişiyoruz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun,...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları,...

6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın

6 mutfak eşyasının ucuzunu almayın. Daha ucuz bir mağazadan çok daha ucuz bir ürün...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,804BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Batik Boyanın Akması Nasıl Önlenir?

Batik boyanın akması giysinizin bir anda tüm renklerinin değişmesi anlamına gelir. Ne olursa olsun, batik boyanın parlak, canlı renkleri her şeye imza niteliğinde bir...

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Ev Yapımı Ürünler

İnce telli saçları kalınlaştırmak bir çok kadının ortak sorunudur. Saçlar, güneşe maruz kalma, kirleticiler ve toksinler gibi çevresel faktörlerden darbe alabilir. Ayrıca saç bakım...

Kuru Saç Uçları Nasıl Onarılır?

Kuru saç uçları onarılabilir ve kırılmasını önlenebilir. Saçınız kuru hissediyor ve yıpranmış görünüyorsa, özellikle saçınızın uçlarında, taramaya çalıştığınızda zorluk çekebilirsiniz. Saç fırçası ile uğraşmak...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha fazla yarar sağlıyor. Doğal yollardan tüketilen tuz, limon ve karabiber,...