Ana Sayfa HAYAT Başarılı ve Milyoner Ünlü İsimler Hafta Sonlarını Nasıl Geçiriyor?

Başarılı ve Milyoner Ünlü İsimler Hafta Sonlarını Nasıl Geçiriyor?

En başarılı şirketlerin kurucuları ve yöneticileri olsalar da, onların da dinlenmeye ve sosyalleşmeye vakit ayırmaları gerekiyor. Bazıları hafta içi çılgınca çalışıp, hafta sonunu dinlenerek geçiriyor. Bazıları hafta sonu bile olsa çok erken kalkıyor. Bazıları için hafta sonu ya da hafta içi farketmiyor. Bakalım zengin ve başarılı bu 5 isim hafta sonlarını nasıl geçiriyor?

Robert Iger – Erken Kalkın
Disney’in CEO’su hafta sonu da çok erken kalkıyor. Pazar bile olsa, 11’e kadar yatakta kalmamanın gerektiğini düşünen Iger, her sabah olduğu gibi hafta sonları da 4.30’da uyanıyor. Araştırmalar, uyandıktan sonraki 2 – 4 saatin beynimizin en verimli şekilde çalıştığını ortaya koyuyor. Herkesten önce uyanıp beyninizi çalıştırmaya başlayın!

Benjamin Franklin – Bir Planınız Olsun
Mucit, yazar, düşünür, bilim adamı gibi birçok şapkası olan Benjamin Franklin’in başarısının sırrı her zaman bir planının olması. Hafta sonu bile bir hedefiniz olsun ve o hedeflere ulaşın. Hafta sonlarını verimsiz, plansız ve hedefsiz geçirmeyin. Planlarınız işle ilgili olmayabilir elbette ama amaçsız olmayın.

Steve Jobs – Dengeyi Kurma Zamanı!
Steve Jobs’a göre hafta sonları hem iş ve özel hayat dengesini kurma zamanı, hem de yapılması gereken ama hafta içinde vakit bulunamayan işlerin tamamlanma zamanı! Çocuklarınızla, arkadaşlarınızda ve sevgilinizle vakit geçirmek evet parasal anlamda kar sağlamayacaktır ama paha sonuçta paha biçilmezdir.

Bill Gates – Değerlendirme Zamanı
Microsoft’un kurucusu Bill Gates, başarılı olduğunuz zamanlarda hafta sonlarının kutlama yaparak geçirilebileceğini, ancak normal zamanlarda hafta sonlarının geçtiğimiz haftayı değerlendirmek ve gelecek haftayı planlamak için mükemmel zamanlar olduğunu düşünüyor.

Jack Dorsey – Yeni Haftaya Hazır Başla!
Twitter ve Square şirketinin kurucusu Jack Dorsey, pazartesiden cumaya günde 16 saat çalışmasıyla nam salmış. Hafta sonları ise işi tamamen kafasından atıyor. Cumartesileri hareketli geçirip, pazarı dinlenerek, kendini yeni haftaya hazırlanarak geçiriyor.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,845BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...