Ana Sayfa HAYAT PRATİK Her Kadının Bilmesi Gereken Saç Tüyoları

Her Kadının Bilmesi Gereken Saç Tüyoları

Saçlarımız bizim en önemli aksesuarımızdır. Güzel bir saç her kadının en önemli silahlarından biridir. Bu nedenle saçlarımızı şekillendirmek konusunda yardımcı olacak en ufak tüyo bile bir hazinedir. Bu nedenle bayanlara yardımcı olacak saç tüyolarını bir araya getirmeye çalıştık. Umarım hepinize yardımcı olur ve muhteşem saçlarla ışıldarsınız.

♛ Saçlarınız kabarmasın elektriklenmesin istiyorsanız yumuşak saç spreyleri kullanmalısınız, saçlarınız şeklini korusun istiyorsanız sert saç spreyleri kullanmalısınız. 1 ile 5 arasında numaralar verilen spreyler sayesinde sertlik seviyesini saç tipinize göre ayarlamanız mümkündür.

♛ Saçlarınızı duştan çıktığınızda çok sıkmadan örerseniz sabah kalktığınızda ya da tamamen kuruduğunda doğal dalgalar elde etmeniz mümkündür. Çok doğal bir görünüm için iki yandan örmenizi tavsiye ediyorum.

♛ Saçlarınızın daha uzun görünmesini istiyorsanız ve daha tepeden toplanmış bir görünüm yakalamak isterseniz saçınızı iki ye ayırın ve önce alt kısmı ardından üst kısmı birbirini kamufle edecek şekilde toplayın. Bu şekilde hem dolgun bir at kuyruğu elde edersiniz hem de saçlarınız uzun görünür. Ancak üst kısımda ayırdığınız saçları toplarken alt tarafa yaptığınız at kuyruğunu kamufle etmesine dikkat edin.

♛ Kuaför fırçalarından alın. Mümkün olduğunca sık ve kalın bir fırça olsun. Saçınızı bu şekilde açısız bir şekilde toplarken hızlı bir şekilde parlatabilirsiniz. Etraftan istem dışı çıkan saçları kontrol etmeniz kolaylaşır.

♛ Saçlarınızı maşa ile yaptığınız zaman daha kalıcı buklelere sahip olursunuz. Daha kalıcı bukleler için saçınızı bölümlere ayırmanız ve o şekilde uygulama yapmanız gerekmektedir.

♛ Saçınızı biraz kirlendikten sonra şekillendirin. İstediğiniz muhteşem görünümü yakalamak böyle daha kolay olacaktır.

♛ Saçlarınızı maşa ile şekillendirirken çok dipten uygulama yapmayın bu sayede düğüne gider bir havanız olmaz çok daha günlük bir görünüm kazanırsınız.

♛ Saç bandının etrafına saçlarınızı dolayarak muhteşem bir ense topuzu elde etmeniz mümkün.

♛ Saçlarınızı bölüm bölüm örerek çok tarz olmak elinizde..

♛ Saçlarınızı yarıdan toplayın ve topladığınız kısmı tel tokalar yardımıyla süsleyin. Mesela bir üçgen oluşturabilirsiniz.

♛ Maşanız yoksa düzleştiricinizi kendi etrafında çevirerek bukleler elde etmeniz mümkün

♛ Saç spreyi uygularken diğer eliniz ile saçınızı havalandırın. Bu şekilde saçlarınız kafanıza kalıp gibi yapışmayacaktır.

♛ Saçlarınız hacimsiz ise öne doğru eğin ve spreyleyerek geri atın.

♛ Topuz tokaları ile muhteşem topuzlar yapabilirsiniz.

♛ Saçınızın önünü biraz kabartarak yapacağınız topuzlar daha spor duracaktır.

♛ Saçlarınızı yandan örmek daha klasik durmanıza yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Geceleri Tuvaletinize Bir Diş Sarımsak Koyun

Geceleri tuvaletinize bir diş sarımsak koyun, ertesi gün temizliğinize yardımcı olsun. Böylece bakterilerin yayılmasını...

Beyaz Giysilerin Beyaz Görünmesi İçin

Beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Böylece beyaz giysilerinize ilk günkü...

Kağıt Havlu ile Asla Temizlememeniz Gereken Şeyler

Kağıt havlu ile asla temizlememeniz gereken şeyler Kağıt havlu çok kurtarıcı, vazgeçilmez bir malzemedir....

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,872BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Geceleri Tuvaletinize Bir Diş Sarımsak Koyun

Geceleri tuvaletinize bir diş sarımsak koyun, ertesi gün temizliğinize yardımcı olsun. Böylece bakterilerin yayılmasını da önlemiş olursunuz. Bugünkü programınız tuvaleti temizlemek mi? Neyse ki,...

Beyaz Giysilerin Beyaz Görünmesi İçin

Beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Böylece beyaz giysilerinize ilk günkü beyazlığı yeniden sağlayabilirsiniz. İşte beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabilecekleriniz....

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer almaktadır. Bu yazımızda neden daha fazla ceviz yememiz gerektiğini anlatacağız.1....

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız, erik suyu mükemmel bir seçenektir. Erik suyu, sağlığınızı iyileştirmek için...