Ana Sayfa SAĞLIK Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Doğal Yöntemler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Doğal Yöntemler

Boğazınızda yanma ve kulaklarınızda hafif bir gıdıklanma mı hissediyorsunuz, artık her şey için çok geç, şifayı kaptınız demektir. Şifayı sık ve kolay kapmamanın yolu, daha güçlü bir bağışıklık sisteminden geçiyor. Newyork Üniversitesi’nde Langone Tıp Merkezi’nde görevli, mikrobiyoloji ve patoloji uzmanı profesör Philip M. Tierno bağışıklık sisteminizi doğal olarak güçlü tutmanı için aşağıdaki yöntemleri öneriyor.

Boğazınızda yanma ve kulaklarınızda hafif bir gıdıklanma mı hissediyorsunuz, artık her şey için çok geç, şifayı kaptınız demektir. Şifayı sık ve kolay kapmamanın yolu, daha güçlü bir bağışıklık sisteminden geçiyor.  Newyork Üniversitesi’nde Langone Tıp Merkezi’nde görevli, mikrobiyoloji ve patoloji uzmanı profesör Philip M. Tierno bağışıklık sisteminizi doğal olarak güçlü tutmanı için aşağıdaki yöntemleri öneriyor.

El Yıkamak

Enfeksiyonların %80’i öksürmek, hapşırmaktan ve dokunulan zeminlerden geçiyor. İş yerinizdeki telefon, bilgisayar ya da evde sürekli açıp kapattığınız buzdolabının kapağı gibi yerlere dokunduktan sonra elinizi yıkamadan ağzınıza burnunuza götürdüğünüzde mikronu rahatlıkla kapabilirsiniz. Elinizi sık ve düzgün bir şekilde yıkamak hastalıklardan korunmanın en kolay ve doğal yolu.

Düzenli Uyku

Siz uyku sırasında rüyalar görürken, vücudunuz gün içinde yıpranan hücrelerinizi onarmakla meşguldür. Yeterli ve düzenli uyku bu yüzden önemlidir.

Egzersiz Yapmak

Egzersiz sırasında kanın düzenli pompalanması, virüslerle savaşan beyaz kan hücrelerinin aktivitesini arttırır. Günde 1 saat hareket etmek bağışıklık sisteminizi güçlü kılacaktır.

Sarımsak

Sarımsak ve yakın akrabası soğan virüs ve mikroplarla savaşmada bire birdir. Sarımsakta bulunan ‘allicin’ maddesi, antibiyotik özellik göstermektedir. Bu nedenle halk arasında sarımsağa doğal antibiyotik denir, aslında bu doğrudur.

Su

Kış aylarında evlerimizi ısıttığımızda vücudumuzu için ideal nemlilik oranına göre kuru kalır. Kuru hava da bağışıklık sistemi için iyi değildir. Bol su içerek kendinizi, nem cihazları ile ise evinizi nemlemdirin.

Sex

1999 yılında yapılan bir araştırmaya göre, haftada birkaç kez sex yapmak, immunoglobulin A adındaki antikoru arttırır ve bu antikor hastalıkla savaşır.

Sınırlı Alkol Tüketimi

Fazla alkol tüketimi de bağışıklık sistemine zarar verir, hastalıklara yakalanma riskini arttırır.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

Evde Yetiştirebileceğiniz Tedavi Edici 8 Bitki

Tedavi edici 8 bitki evinizde her zaman bulunmalı. Başınız ya da boğazınız ağrıdığında veya...

Diş Gıcırdatma İçin En İyi 11 Esansiyel Yağ

Diş gıcırdatma dünyada bir çok insanın sıkıntısıdır. Sabah kalktığınızda dişleriniz ve çeneniz ağrıyor mu?...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,851BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...