Ana Sayfa HAYAT PRATİK Makyaj Sırları 2 – Göz Makyajının Önemli Ayrıntıları

Makyaj Sırları 2 – Göz Makyajının Önemli Ayrıntıları

Günlük hayatta ve özel hayatta göz makyajını sıkça kullanırız. Göz makyajı kişinin canlı ve çekici görünmesinde en önemli adım. Ben genel olarak göz makyajı yaparken katmanlı makyaj uygulamalarını seviyorum. Ancak tabi ki günlük hayatta çok ağır renkler kullanamıyorum. Göz makyajını; gece ve gündüz olarak 2’ye ayırarak anlatmaya karar verdim. Size vereceğim ipuçlarını kendim uyguluyorum ve geçekten güzel yorumlar alıyorum.

Günlük Göz Makyajı:

♥ Çalışan bir bayansanız ya da sabahın erken saatlerinde bir işiniz var ise sizin için göz makyajının mutlaka açık tonlarda olması gereklidir.

♥ Pembe ve nude tonları sabah makyajı için idealdir. Kahven renginin açık tonları ile gölgelendirme uygulamaları yapılabilir. Ben gölgelendirmeyi sevdiğim için sıkça bu uygulamayı yapıyorum.

♥ Sabah göz çevrenize kapatıcı uygulaması yapmanız çok önemli. Özellikle göz altınıza yoğun bir şekilde uygulamanız gereken kapatıcıyı, göz kapağınıza uygulamanız da son derece önemli. Bütün gün yoğun tempoda çalışacak bayanlar için kalıcı bir göz makyajı ancak göz kapağına yapılan kapatıcı uygulaması ile mümkün olabilir.

♥ Sabah makyaj yaparken eyeliner ya da kalem ince bir hat halinde sürülmelidir. Bu şekilde kaleminizin akması büyük sorun yaratmayacaktır.

♥ Açık renkler kullanmanızın yanı sıra göz pınarınıza ve kaş altınıza beyaz far uygulaması yapmayı ihmal etmeyin.

♥ Kalıcı ve etkili bir rimel kullanın hatta pudranızdan kirpiklerinize biraz sürerek iki kat ya da üç kat uygulamanız gerekebilir.

♥ Işıltılı göz farlarını kullanmaktan kaçının çünkü günlük makyaj ışıltı için çok uygun değildir.

Gece Göz Makyajı:

♥ Gece siyah ve koyu tonlar kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bakışlarınıza derinlik ve mana katarken aynı zamanda yüz hatlarınızın çok daha ortaya çıkmasına yardımcı olur.

♥ Koyu tonlar arasında geçiş yapmak kolaydır.

♥ Eyeliner uygulamasının göz yapınız üzerindeki etkisi koyu makyajda çok fazla belli olmamaktadır.

♥ Işıltılı makyaj gece makyajının en önemli tercihlerinden biridir.

♥ Gece makyajında doğru aydınlatmalar uygulamanız gerekmektedir. Kaş altınıza ve göz pınarınıza doğru bir şekilde beyaz göz farı uygulamanız gereklidir.

♥ Alt göz kapağınızın kirpik diplerine siyah far ile uygulama yapmalısınız. Bu buğulu bakışlara sahip olmanıza yeterli olacaktır.

♥ Gözleriniz büyük görünsün istiyorsanız kesinlikle iç kısmına siyah kalem sürmemeniz gerekiyor.

♥ Gözünüzün büyük görünmesi için iç kısmına beyaz kalem kullanmayı ihmal etmeyin.

♥ Kaşınızın altında kalan kemikli kısma koyu renk uygulama yapmayı unutmayın.

♥ Göz kapağınızın üzerine açık ve pırıltılı renkler sürün. Geçişlerin yumuşak olması için önce açık rengi sürüp sonra üzerine koyu renkleri yedirin.

♥ Gece makyajının kalıcılığı için sabitleyici sprey çok önemlidir. Sıcaktan ya da spotlardan etkilenmeyen bir makyajın en önemli ayrıntısıdır.

♥ Gece makyajınızda mutlaka geniş aralıklı takma kirpikler kullanın. Takma kirpik uygulamasından sonra maskara uygulaması yapıp; dibine eyeliner uygulaması yapmayı ihmal etmeyin.

Bütün bu uygulamaları ben bir bir yapıyorum. Tabi ki günlük makyaj da olsa gece makyajı da olsa mutlaka göz çevrenizi temizlemeniz gerekli. Göz makyajınızın çok daha belirgin olmasını istiyorsanız kaş makyajını ihmal etmemenizde önemli bir ipucudur.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Halıyı Yıkamadan Nasıl Temizleyebilirsiniz?

Halıyı yıkamadan nasıl temizleyebilirsiniz? Kirli halınızı yıkamaya ya da silmeye zamanınız yoksa, kısa sürede...

Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

Giysilerdeki vücut kokusunu bazen istenmeyen bir koku olabilir. Dolabınızı açtığınızda bu kokuyu almak istemeyebilirsiniz....

Dolaptaki Giysilerin Kırışması Nasıl Önlenebilir?

Dolaptaki giysilerin kırışması can sıkıcı bir durumdur. İşe gitmek üzereyken ya da dışarı çıkmak üzereyken,...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...

Probiyotikli Yüz Maskesi

Probiyotikli yüz maskesi tarifini yazımızda vereceğiz. Yapılan bilimsel araştırmalar, cildimizde bulunan canlıların sistemini anlamamıza yardımcı oluyor. Tıpkı bir bağırsak mikrobiomuz olduğu gibi, araştırmacılar, cildimizde,...

Tütsü Yapımı

Tütsü yapımı biliyor musunuz? Oda parfümleri yerine daha doğal ve rahatlatıcı kokuları evinize taşımak istiyorsanız, sizde tütsülerden yararlanabilirsiniz. Piyasada birçok farklı türüne ulaşabileceğiniz tütsüleri,...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız, makineden yeteri kadar faydalanmıyorsunuz demektir. Saç kurutma makinesinden, lekeleri çıkarmadan...