Ana Sayfa EĞLENCE SİNEMA 7 Kasım Vizyona Giren Filmler

7 Kasım Vizyona Giren Filmler

7 Kasım Cuma günü vizyona 10 film girdi. Alexander ve Felaket, Korkunç, Berbat, Çok Kötü Bir Gün, Serena, Deniz Seviyesi, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu, İnşaat 2, Yıldızlararası, Kirli Para, Olur Olur, Unutma Beni İstanbul, Tarzan bu hafta vizyona giren filmler…

Alexander ve Felaket, Korkunç, Berbat, Çok Kötü Bir Gün

alexander-and-the-terrible-horrible-no-good-very-bad-day

Disney karakterleri ile bir macera yaşamaya hazır olun. Disney’in Aleksander ve Felaket, Korkunç, Berbat, Kötü Bir Gün adlı film adında da anlaşılacağı gibi hem eğlenceli hem de kıpır kıpır bir macera sizleri bekliyor. her adımında maceraya koşacağınız bu film çok komik. Aleksander adlı bir çocuğun başından geçen olayları çok ilgi çekici bir şekilde anlatan film, Alekander’ın başına yapışan bir sakızla başlıyor. Devamını siz tahmin edersiniz ki Alekander’ın başı beladan kurtulmuyor. Alekander ise bu olayları ailesinde anlatınca pek da önemsenmiyor. Bu durumda kötü olan Alekander’ı ailesi ile birlikte farklı maceralar beklemekte. Bu filmi macera seven tüm çocuklara öneriyoruz.

Cesur ve Güzel Serena

serena

Kuzey Karolina’ya bir çift yerleşir. Bu çift buraya yeni taşınmıştır. Burada sıfırdan bir hayata başlarlar. Bu çift kerestecilik yapaarak geçimlerini sağlarlar. Mutlu bir hayatları vardır ve birbirlerini de çok seviyorlardır. Serena, George’a hayatları boyunca her konuda çok destek olmuştur. Serena genç bir kadındır. Aynı zamanda çok hoş bir bayan ve kurnazdır da. Serena her konuda çok dikkatlidir, önlerinde onlara engel olmak için kim çıkarsa çıksın onlardan kurtulmayı bir şekilde başarır. Ve Serena kocasına asla bir çocuk veremeyeceğini biliyordur. Bunun için de çok üzgündür.  Bu üzgünlüğü zamanla hırsa dönüşür ve Serena’nın denemediği yol kalmaz. Merak uyandıracak olan bir film, mutlaka izleyin.

Deniz Seviyesi

deniz_seviyesi_4

Aldığı 7.1 IMDB puanı ile en başarılı Türk filmlerinden biri olabilecek  Deniz Seviyesi, dram türünde oluşturulmuş bir filmdir. Filmin başrol oyuncusu Damla, Amerika’da yaşayan başarılı bir iş kadınını oynar.  New York’un yorucu iş temposundan da sıkılan Damla, çocukluğunu geçirdiği yazlık evinin kuzeni tarafından, Damla’nın bilgisi dışında satılacağını öğrenince eşi ile birlikte bunu da bahane ederek, Ayvalık’a doğru yola koyulur. Aslında Damla’nın Ayvalık’a gitmesinin altında yatan tek gerçek sebep, çocukluk aşkı olan Burak ile karşılaşmaktır. Evli olan Damla, eşinden gizli yürüttüğü bu planda entrikanın göbeğine olta atmıştır adeta. Ancak Burak,  kendisine hiçbir açıklama yapmadan giden Damla’ya karşı tüm kapılarını kapamıştır. Bakalım, Damla Burak ile olan yıldızını o sakladığı büyük sırrı açıklayarak barıştırabilecek mi?

Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu

evliya-celebi

Serkan Zelzele’nin yönetmenliğini yaptığı film animasyonik figürler ile oluşturulmuştur. 17. Yüzyılda yaşamış olan Evliya Çelebi, filmde ölümsüzlük suyunun peşinde koşan bir maceracı bir kaşifi canlandırmaktadır. Aradığı ölümsüzlük suyunu Nil Nehri’nin kıyısında bulan Evliya Çelebi, kötü kraliçe tarafından takip edilmektedir. Bulduğu ölümsüzlük suyunun tadını çıkaramadan, kötü kraliçenin kendisine yaptığı uzun bir uyku içerisine girer. Uyandığında tamamen farklı bir alemde, İstanbul’da gözlerini açan Çelebi, yaşadığı şaşkınlığa bir de günümüz İstanbul’u eklenir. Evliya Çelebi’ye günümüz İstanbul’unda 10 yaşındaki Can arkadaşlık eder. Film, ülkemizde yapılan sayılı animasyon filmlerinden biri olma özelliğini kazanarak, tarihsel figürlere de değinmektedir. Bu sebeplerden ötürü, tavsiye edebileceğimiz bir filmdir. Filme puanımı ise 10 üzerinden 7 dir.

İnşaat 2

insaat-2

İlk filmiyle mizahı farklı açıdan ele alan İnşaat filminin ikinci serisi de birincinin türevi niteliğindedir. Komedi yanında Dramı harmanlayan filmde, Şevket Çoruh ile Emre Kınay başrollerdedir. On yıl hapis yatarak ödedikleri suçlarının ardından tahliye olan Ali ve Sudi,  deniz kenarında gezerken kıyıya vurduğunu gördükleri iki ceset ile yeniden maceranın içinde bulurlar kendilerini. İnşaat 1 filmini izleyenlerinde bildiği gibi iki arkadaş alışkanlıkları ve başlarını belaya sokmak istememelerinin verdiği güdü ile cesetleri hemen gömseler de olaylar dizisi içine girmekten kendilerini alıkoyamazlar. Önerebileceğimiz türden bir komedi filmi olan İnşaat 2’de birinci filmin hakkını yönetmen Ömer Vargı ve oyuncular fazlasıyla vermiştir. İyi seyirler diliyoruz.

Keyifli Bir Film Yıldızlararası

interstellar-ft

Yıldızlararası filmi şu anda en merak edilen filmler arasında. İsmi bile insanı meraklandırmaya yetiyor. Doğanın harikaları ile iç içeyken galaksinin derinliklerindeki merak edilen kıpırdanmaları hissedeceksiniz. Film Dünya üzerinde sona eren bir yaşam ve bu mücadelede en önemli görevleri üstlenen bir uzay grubunu anlatıyor. Acaba başka yerlerde yaşam var mı? Bu grup galaksinin en derinliklerine yolculuk yapıyorlar ve yıldızları geçip burada bir yaşamın olup olmadığı konusunda araştırma içine giriyorlar. Dünya üzerinde yaşanan son anlarda yeni yaşam alanı bulmaya çalışan uzay grubu ile keyifli bir macera sizleri bekliyor. En keyifli filmler arasında yer alan bu filmi mutlaka izleyin. İyi seyirler dileriz.

Kirli Para

the-drop

Amerikan yapımı olan filmde, dram ve suç kategorileri başarılı şekilde işlenmiştir. Michael R Roskam’in yönettiği 7.8 IMDB puanlı filmde, Bob Saginowski(James Gandolfini), tam bir ketum karakteri canlandırmaktadır filmde. Kuzeni Marv’ın yerine geçici barmenlik yaptığı iş yerinde de bu ketum tavrını koruyarak olayları görmezden gelir. Mekana ne zaman Brooklyn’in suç liderleri, yasadışı yollarla kazandıkları paraları banka kullanım amacıyla gelse, Bob Saginowski bu durumu görmezden gelir. Film bu sahneleri ile suç olgusuna sıkça değirken, dram kategorisine Bob Saginowski’nin çöpte bulduğu pitbull yavrusuna bakıcılık yapmaya başlamasıyla girilir. Bob, kötü halde bulduğu pitbull için, çekici komşusu Nadia’dan yardım ister ve ikili arasında yakınlaşma başlar.

Size İstanbul’u Yaşatan Bir Film: Unutma Beni İstanbul

Unutma-Beni-Istanbul-Gorsel-2_1310745032

İstanbul… Bu şehir çok duyulur, bu şehirden çok bahsedilir ama bu şehir böyle öğrenilmez. İstanbul’u yaşamak gerekir. İşte size İstanbul’u görmeniz, yaşamanız için iyi bir film önerisinde bulunalım. Unutma Beni İstanbul filmi adı gibi harika bir film. Bu film adıyla da değil filmin içinde yer alan oyuncusuna kadar yönetmeni ve senaristleri İstanbul’u görmüş ve yaşamış kişiler. Çünkü yaşananları size en iyi yaşayanlar anlatabilir. Bu filmin amacı büyülü bir şehir olan İstanbul’un etkilerini ortaya çıkarmak ve birçok insanı etkileyerek İstanbul’u onlara tanıtmaktır. Ayrıca İstanbul’da yapılan kültürel etkinliklerin de diğer insanlara gösterilmesi amaçlanmış. Size hem tarih hem de eski kültürleri sunacak olan bu film bir harika.

Tarzan ile Sürükleyici Bir Macera

tarzantrailer

Tarzan çocukluğumuzun sürükleyici macera filmi. Şimdi ise en yeni görsel efektleri ile karşımızda. Tarzan filmini izlerken çocukluğunuza gideceksiniz. Tarzan filmi başlangıcında John Greystoke ve eşi bir macera aramak isterlerken Afrika ormanlarının çok uzak köşelerinde bir helikopter kazası geçirirler. Gizemli bir göktaşı incelerken ölen aileden geriye kalan kişi çocukları Tarza J.J. olur. Bir grup goril çocuğu bulur ve yanlarına alıp büyütmeye başlarlar. Çocuk onlar arasında tıpkı onlar gibi yetişir. Tabi Taran artık ormanın sert ve kötü kurallarını da öğrenmiştir. Ve tarzan büyür, büyüdüğünde de bir insanlar karşılaşır bu insan çok güzel bir kız olan Jane Porter’dir.

Olur Olur

olur_olur_ver7

Yerli bir komedi filmi olan “Olur Olur” başrollerini İnsanlar Alemi programının sevilen oyuncusu Alper Kul canlandırmaktadır. Aşk konusuna mizah katarak harmanlanan filmde, bir eczanede kalfa olarak çalışan Ali’nin şahsına münasır hayatı, eczane kapısından içeri giren güzel ile altüst olur. Bu kadın, Ali’nin çocukluk aşkı Azra’dır. Azra’yı etkilemek için işe koyulan Ali, Yaşan Koçu Zihni’den aldığı yardım ile Azra’ya karşı ataklara geçer. Zihni’nin direktifleri ile hareket eden Ali’nin bu önergeleri uygularken yaşadığı olaylar filmin komedisini oluşturmaktadır. Ancak, bize soracak olursanız film vasat ötesi bir mizaha sahiptir. Farkı bir konu işlenmeye çalışılsa da genel komedi-aşk ikilemi arasında gidilip gelinmektedir. Film için vereceğimiz puan 10 üzerinden 2dir.

 

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Bu Sprey Deodorantı Yap ve Giysilerindeki Lekelere Veda Et

Terlemenin en kötü yanlarından biri giysiler üzerinde sarı lekeleri meydana getirmesidir. Bir çok kişi...

Sarımsak Ezici Nasıl Temizlenir?

Sarımsağın ezilmesinde yardımcı olan sarımsak eziciler, bayanların temizliği ile başı dertte olduğu bir alettir....

Kışlık Taze Fasulye Nasıl Hazırlanır?

Yazın son ayına geldiğimiz günlerde sebze ve meyveleri, kış mevsiminde de bu günkü tadıyla...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,342BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bu Sprey Deodorantı Yap ve Giysilerindeki Lekelere Veda Et

Terlemenin en kötü yanlarından biri giysiler üzerinde sarı lekeleri meydana getirmesidir. Bir çok kişi bu lekelerin terden meydana geldiğini sanıyor. Oysa bu lekeler ter...

Sarımsak Ezici Nasıl Temizlenir?

Sarımsağın ezilmesinde yardımcı olan sarımsak eziciler, bayanların temizliği ile başı dertte olduğu bir alettir. Ezicinin her bir gözüne kaçmış olan sarımsak parçalarının temizlenmesi ve...

Kışlık Taze Fasulye Nasıl Hazırlanır?

Yazın son ayına geldiğimiz günlerde sebze ve meyveleri, kış mevsiminde de bu günkü tadıyla yiyebilmek için kışlık hazırlık yapma zamanı geldi. Ağustos ayı sonları,...

Cildiniz Kahve ile Hayat Bulsun

Kahve, cilt bakımında ayrı bir yeri olan özel bir ürün. Çatlaklardan tutun da anti-aginge kadar cilde sayısız faydası var. Peki kahve cilt bakımında niçin...