Ana Sayfa HAYAT Daha İyi Bir Yaşam İçin Yapabileceğiniz 12 Küçük Değişiklik

Daha İyi Bir Yaşam İçin Yapabileceğiniz 12 Küçük Değişiklik

Hayatımız; birçok 24 saatin bir araya gelmesinden meydana gelen bir zaman dilimi. Bazen sıkılırız, bazen dramatik olaylar yaşarız. Aslında hayatımızın her anı anlamlı dakikalardan oluşmaktadır. Çünkü hayat içinde yaşadığımız her gün yeni bir derstir. Ancak hayatınızın sıradanlığını bozmak, hayata karşı motivasyonunuzu güçlendirmek ve hayat karşısında yenilgiye uğrayanlardan olmamak için birçok yöntem var. Yaşamınızı olumlu yönde değişmesi için yapabileceğiniz birçok basit şey var:

1. Her sabah hayattaki amacınızı gerçekleştirmek için bir şanstır. Her günün bir hediye olduğuna inanın ve nasıl daha anlamlı bir gün yaşayabileceğinizi düşünün. Bu gerçekten iyi gelecektir.

2. Hayatın stresinden uzaklaşmadan motivasyonunuzu yükseltemezsiniz. Stresten uzaklaşmanın en iyi yolu nefes almaktır. Kızdığınız anlarda sakinlemek için alacağınız nefes; silkinmeniz için en ideal yöntemdir.

3. Hayat; domino taşı etkisi taşıyan hatalar ve davranışlar sonucu oluşur. Yani yaptığınız iyi şeyler iyi şeyleri, kötü şeyler ise kötü şeyleri tetikler. Düzenli bir hayat istiyorsanız, hayatınızda düzeni oturtmanız gereklidir. En basiti her gün yatağınızı yapmanız bile bir düzen başlangıcıdır. Çünkü erken kalkmanız, vakit ayırmanız gerekmektedir. Son dakikada giyinip evden çıkan insan olmamanız düşünmek ve değerlendirmek için hayata karşı vaktiniz olduğunu gösterir. Bunu elde etmek ise elinizdedir.

4. Zamanınızı almayacak, kısa sürede ortadan kalkacak sorunların büyümesine izin vermeyin. Mesela yediğiniz tabağı lavaboda bırakmak yerine yıkamak çok daha temiz ve iyi hissetmenize yardımcıdır. Küçük sorunların çözümünü ertelemek size büyük zararlar verecektir.

5. Başkalarına karşı düşünceli olun. Böylece kendinizi kötü eleştirilerden korumuş olursunuz. İnsanların kötü düşüncelerini kazanmazsınız. Bir buluşmaya zamanında gitmeniz bile bir insanın sizinle ilgili düşüncelerini belirlemek üzerinde etkilidir.

6. Doğru algılanmak için doğru giyinmeniz gerekli. Her gün evden çıktığınız andan itibaren insanlara işte ben diyorsunuz. Hayattan beklediğiniz saygı ve ilgi ise; doğru giyinmek bu kapıyı açan en büyük anahtarlardan biridir.

7. Kendinizi ihmal etmeyin. Mutlaka kendinize zaman ayırın. Kendinizle ilgilenmeniz sağlığınız üzerinde son derece etkili. Örneğin; kahvaltı yapan insanların çok daha sağlıklı ve motive olmuş bir şekilde hayata devam ettiği doktor araştırmaları ile netlik kazanmıştır. Bir kahvaltı ne çok şeyi değiştiriyor değil mi?

8. İstikrar; hayatınız için çok önemli bir kavram. Hayatınızda istikrar sağlamak için çok basit şeyleri devam ettirmeniz gerektiğini söylesem aklınıza ne gelir? Fatura ödemek, her gün 9’da kalkmak? Hiç biri değil. Sabah uyandığınızda ve akşam yatarken dişinizi fırçalamayı unutmamak en büyük istikrardır. Eğer bunu başarabilirseniz hayatınızda birçok şeyi başarabilirsiniz demektir.

9. İnsanların enerjileri birbirlerini etkiler. Eğer hayatınızda mutluluk hakim olsun istiyorsanız yapmanız gereken tek şey insanlara gülümsemek. Bulaşıcı olduğunu göreceksiniz. Güldüğünüz her kişi size bakıp gülümseyecektir.

10. Hayatınızı organize edin. Karmaşa içinde geçen bir hayat; sürekli düşünmek ve içinden çıkılamayan sorunlar anlamına gelir. Plan yapmaya başladığınız andan itibaren her şeyin beklediğinizden hızlı bir şekilde yoluna girdiğini göreceksiniz.

11. Başkalarının değerlerine saygı gösterin ve düşüncelerini önemseyin. Hayat size insanlar aracılığı ile deneyimler sunar. Her deneyim kişinin değerleri ve düşünceleri sayesinde oluşur. Düşünce ve değerleri görmezden geldiğiniz anda hayatınızda karşılaşacağınız birçok problemin altında ezileceksiniz demektir.

12. Vücudunuza iyi bakın. Hayatta kendinden emin ilerlemenin en önemli noktalarından birisi; sağlıklı olmaktır. Eğer vücudunuza hoyrat davranırsanız acılı günler sizi bekliyor demektir. Spor yapmalı ve gün içinde hareketlenmenizi sağlayacak hobiler bulmayı denemelisiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız,...

Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

Limon tuzu, birçok ev işinde kullanılmaktadır. Temizlikten saklama çözümlerine kadar birçok alanda limon tuzu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,882BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Yataktan İdrar Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Yataktan idrar lekeleri çıkarılması kolay bir iş değildir. Siz ya da sevdikleriniz için doğru yatağı seçerek çok fazla zaman ve para harcadınız ve birisinin...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa sürede bozulan yiyeceklerden biri de turşulardır. Nasıl hazırlandığı fark etmeksizin...

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş içinde tutmak iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak, duş içindeki...

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi...