Ana Sayfa HAYAT Hangi 11 Alışkanlığınız Huzurunuzu Kaçırıyor Olabilir?

Hangi 11 Alışkanlığınız Huzurunuzu Kaçırıyor Olabilir?

Huzurlu bir yaşam geçirmek ve ruh sağlığınızın dengede kalmasını sağlamak için oldukça basit rutinlerinizi değiştirmeniz yeterli. Bu sayede çok daha mutlu ve sağlıklı biri olabilirsiniz. Gün içinde sizi etkileyen birçok olayla karşılaşırsınız. Bu durumlar ruh sağlığınızı derinden sarsacak niteliklerde olabilir. Araştırmalar ruh sağlığı etkilenen kişilerin yürüyüşlerinin dahi farklı olduğunu, ruhlarındaki ağırlığın omuzlarına çökmüşçesine bir hal aldığını ortaya koymuştur. Çünkü bu kişiler omuzları düşük ve kambur bir şekilde yürümektedir. Peki, ruh sağlığımızı kötü etkileyen şeyler nelerdir.

1. Bu madde Instagram sevenlere gelsin. Araştırmalar, kişilerin sosyal medya gibi alanlarda daha popüler olmak için, süreki fotoğraf çekip, akıllı telefonlarını ellerinden düşürmemelerini, o andan aldıkları keyfi geri planda bıraktığını belirtiyor.

2. Spor yapmamak, kişilerin bünyesinin depresyona meyilli hale gelmesini %19 seviyelerinde arttırmaktadır. Buna engel olmak ise çok basit. Sadece haftada 3 kere yürüyüş yapacak vakit bularak depresyona girme ihtimalinizi düşürebilirsiniz.

3. Bir şeylerden koktuğunuz için erteliyorsanız bu içsel bir kaçışın habercisidir. Mücadele etmeye başladığınız zaman kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Kaçtığınız şeylerle yüzleşmek sizi çok daha aktif bir hale getirecektir.

4. İlişkilerde kendini kötü ve muhtaç hisseden taraf olmak çok büyük bir tehlikedir. Karşınızdaki kişi sizi zehirliyor olabilir. Karşınızdaki kişi sizin öz güveninizi bastırdığı için kendinizi kötü hissediyor olabilirsiniz. Durumunuz daha kötüye gitmeden bir arkadaşa danışmanız en hızlı kriz çözümü olacaktır.

5. Hayatı çok ciddiye alıyorsanız durum kötüye gidebilir. Yere düştüğünüzde, ayağınız takıldığında bütün bakışlar üstünüzde hissediyorsanız büyük bir baskı hisseder ve içinize kapanırsınız. Oysaki çözüm basittir. Gülün! Kendinize gülün ve geçin. Kendinizi ciddiye almadığınız zamanlarda başkaları da sizin konumunuzu ciddiye almayacaktır.

6. Uykunuzu doğru bir şekilde ayarlayın. Az uyumak ya da çok uyumak gün içinde mutluluk seviyenizi etkiler. Huzurlu ve mutlu bir gün geçirmek için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kadar uyumalısınız.

7. Kendinizi yalnız olmadığınıza inandırın. Kötü hissettiğiniz zamanlarda yalnız kalmayı tercih etmek yerine, bir randevuyu hak ettiğinizi düşünerek hareket edin. Ailenizden biriyle ya da yeni biriyle dışarı çıkın.

8. Sosyal medyada konuşmak yerine insanlarla yüz yüze konuşmayı tercih edin. Bu durum kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda zamanınızın dolu dolu geçtiğini hissedersiniz.

9. Bedenimizin ve ruhumuzun dinlenmeye ihtiyacı var. Kaliteli bir dinlenme için elektronik cihazlardan uzak durmamız şart. Sadece haftada bir kere bütün elektronik cihazlardan uzak durun ve kendinize dinlenmek için zaman yaratın.

10. Gün içinde birkaç işi bir arada yapmak yerine hepsine zaman ayırmayı deneyin. Örneğin; yemek yerken TV izlemeyin. Çünkü yemek yerken TV’ye yetişmeye çalışmak sizi strese sokar. Yediğiniz yemekten haz almanızı engeller.

11. Etrafınıza zorba bir şekilde davranarak saygı görmeyi bekleyenlerdenseniz, bir psikolog randevusu almanızın zamanı geldi demektir. Çünkü kişilerin size bu şekilde saygı ve sevgi duyması imkansızdır. İstediğinizi bu yolla elde edemediğiniz için zaman için büyük bir çöküntü hissedebilir, kendinize olan saygınızı yitirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Asla Duşta Bulundurmamanız Gereken 5 Şey

Asla duşta bulundurmamanız gereken 5 şey. Banyoda fazla depolama alanı olmadığında bazı şeyleri duş...

Saç Kurutma Makinasının 8 Farklı Kullanım Alanı

Saç kurutma makinasının farklı kullanım alanları olduğunu biliyor musunuz? Sadece saçlarınızı kurutmak için kullanıyorsanız,...

Limon Tuzu İle Neler Yapılabilir?

Limon tuzu, birçok ev işinde kullanılmaktadır. Temizlikten saklama çözümlerine kadar birçok alanda limon tuzu...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,878BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Geceleri Tuvaletinize Bir Diş Sarımsak Koyun

Geceleri tuvaletinize bir diş sarımsak koyun, ertesi gün temizliğinize yardımcı olsun. Böylece bakterilerin yayılmasını da önlemiş olursunuz. Bugünkü programınız tuvaleti temizlemek mi? Neyse ki,...

Beyaz Giysilerin Beyaz Görünmesi İçin

Beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Böylece beyaz giysilerinize ilk günkü beyazlığı yeniden sağlayabilirsiniz. İşte beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabilecekleriniz....

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer almaktadır. Bu yazımızda neden daha fazla ceviz yememiz gerektiğini anlatacağız.1....

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız, erik suyu mükemmel bir seçenektir. Erik suyu, sağlığınızı iyileştirmek için...