Ana Sayfa HAYAT Kaba İnsanlardan da Öğrenebileceğiniz Şeyler Var!

Kaba İnsanlardan da Öğrenebileceğiniz Şeyler Var!

Bazı sabahlar gün çok iyi başlar. İşe gitmek için muhteşem bir enerji ile hazırlanır ve evden çıkarsınız. O da ne! Arabanıza biri çarpmış ve gitmiş. Bir özür notu, numara ya da herhangi bir iz yok. Bankaya girersiniz, saatlerce sıra beklersiniz. Bir anda sırada önünüze biri geçer ve ne izin ister ne de sizden özür diler, işini halleder ve size yaptığı saygısızlığın farkında dahi olmadan bankadan çıkar gider. Bu insanları her gün birçok yerde görüyoruz. Nasıl bu kadar kaba olabiliyorlar anlamak mümkün değil, ancak bu tip insanlardan bile öğrenebileceğimiz, onların bu davranışlarından çıkarabileceğimiz dersler var!

  • Kaba kişiler hayatı çoğu zaman kendinden ibaret sanarlar. Ne kadar çok şey bilirseniz bilin,  böyle insanlar size kendini her daim daha yüksek sesle savunacaktır. Çünkü asıl olan kendisidir. İnsanlara kulak asmaz ve onları istediği zaman dinler. Kafasının içinde sürekli bazı sesler çalkalanmadığı için kendini sürekli yargılamaz. Yaptığı şeyi dönüp dönüp sorgulamaz.
  • Kaba insanlar için yakınlarındaki insanların hata yapması önemli değildir. Daima savunurlar. Etrafınıza bakın sizinle gülüp sizinle ağlayan insanlar göreceksiniz. Size yanlış yapmayan birini başkasına yaptığı yanlış için ezmeye hakkınız olduğunu düşünüyorsanız, kaba insanlardan ders alma vaktiniz geldi emektir.
  • Bazen yanlış zamanda yanlış yerde olursunuz. Birilerinin sert bir anına denk gelirsiniz. Bir anda sizinle ilgili birçok düşünce ya da duymak istemediğiniz şeylerle karşılaşırsınız. Bu durumun sizinle alakası olmadığı bilmiyor ve bunun derdi ne diyemiyorsanız arada bir kaba insanların yaşantısına göz atmanız gerekli. Bazen sadece başkaları sinirini sizden çıkarır. Bunu sorgulamaya ve bunun için üzülmeye gerek yoktur.
  • Kaba bir insan asla ve asla istemediği bir şeyi yapmaz. Sırf iyi görünmek için ya da biri sizden yardım istedi diye hiç olmayacak bir şeyi kabul etmenize gerek yok. Kendinizi kötü hissedeceğiniz yardımları yapmayın. İçten yapılmayan hiç bir şey yardım değildir.
  • Çoğu zaman kaba kişiler için olan düşüncelerimizi direkt olarak dile getiririz. Hayatlarında ne kadar iyi oldukları, ne kadar anlayışlı ya da zeki oldukları bizi ilgilendirmez. Düşünmeyiz de. Biri sizin için belirli bir düşünceye kapılmışsa bu artık değişmeyebilir. Siz de bu anlarda kaba  biri olun ve yapacak bir şey yok demeyi öğrenin.
  • Hiç beklemediğiniz bir yerde kaba diyeceğiniz birinin size yardımcı olduğunu görebilirsiniz. Bir gün zor durumda onu gördüğünüz zaman yardım etme iç güdünüz artar. Unutmayın hayatta herkes tahmin edilir değildir. Bazen insanlar bizi şaşırtır. Ne ekersek onu biçeriz. Bu nedenle beklenmedik güzel şeyler yapmayı deneyin.
  • Kaba insanlar umursamazdır. Bağırırız, çağırırız hatta bazen sinirimizi onlardan çıkarırız. En hak eden onlar olarak görürüz. Ancak bir an gelir onlara gülümseriz ve kafalarını çevirmediklerini gözlerimizin içine bakıp gülümsediklerini görürüz. Affetmek ve olanları unutmak yaşamı hafifleştirir. Sonsuza kadar hatırlamak sadece sürekli sinirlenmek ve kırgın yaşamak demektir.
  • Kendinizi kontrol etmeyi kaba insanlardan öğrenirsiniz. Bu kişiler bir anda kafasına eseni yaparlar. Ancak biliyoruz ki sopanın ucundaki adam olmak kimse için kolay değildir. Bu nedenle iyi ya da kötü kabul etmek zorundayız öfke kontrolünü deneyimleri sayesinde onlardan öğreniyoruz.
  • Kaba kişiler kendilerini hep ön planda tutarlar. Bu nedenle kötülükle ya da iyilikle karşı karşıya kaldığınız zamanlarda ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerek. Hayatınızda kaba biri varsa ve kalbinizi kırıyorsa siz de bir kaba biri gibi davranmak zorundasınız. Bir merdivenden düştüğünüzde yeniden kalkıp hiç bir şey yok gibi yürüyemezsiniz. İyileşme süreciniz bakımınızın ne denli iyi olduğu ile alakalı olarak gelişir. Bu nedenle hayatınızdaki kaba insanları çıkarın ve canınız ne kadar yansa da kendinizi önemseyerek iyileşmeyi hızlandırın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok...

Karbonat Tozu Kullanarak Temizleyebileceğiniz 16 Şey

Karbonat tozu her zaman evde olması gereken ürünlerden biridir. Kullanımı sadece unlu mamullerde değildir....

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,789BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...