Ana Sayfa HAYAT En Eğlenceli Meslekler

En Eğlenceli Meslekler

2
636

İnsanlar her zaman zevk alacakları ve severek yapacakları mesleklerde çalışmak isterler. Tabii günlük hayatta birçok insan için maalesef gerçekleşememektedir. Bu da onların yaptıkları işi sevmeden yapmalarına neden olmaktadır. Bu insanlar bir süre sonra işyerlerinde mutsuz suratlar olarak yaşamaya devam ederler. Peki gerçekten zevk alabileceğimiz  eğlenceli meslekler hangileri?

 

Yazarlık

Yazarlık birçok insanda çocukluktan gelen bir yetenek ve tutkudur. Bu tutkuyu çok az insan meslek haline dönüştürebilir. Günümüz dünyasında eğer bu alanda yetenekli iseniz imkanlar geçmişe göre çok daha fazladır. Sadece kitap yazmak veya bir gazetede köşeye sahip olmakla sınırı değildir. Online olarak kendinize açacağınız bir blog veya site ile gezilerinizi, hayat dair görüşlerinizi, resimlerinizi paylaşarak gelir elde edebilirsiniz. Burada asıl önemli nokta yazdıklarınıza insanların ne kadar ilgi gösterdikleri olacaktır.

 

Performans Sanatları

Bir tiyatrocu, balerin, dansçı olabilirsiniz. Hatta özellikle para kazanmak için ünlü olmanıza da gerek yoktur. İyi bir tiyatroda ya da dans grubunda yer alarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

 

Düğün Organizatörlüğü

Birçok genç kızın rüyasıdır masal gibi bir düğün. Gerçekten güzel bir düğün ile evlenen bir kadın bunu ömrü boyunca çok tatlı bir anı olarak hatırlayacaktır. Düğünlerin sorunsuz ve tüm insanların mutlu olarak oradan ayrılması için gerçekten tüm detayları en ince ayrıntısına kadar planlayacak bir kurum ya da kişiye ihtiyaç duyulur. Eğer bu tarz organizasyonları yapmayı seviyorsanız bu kişi de siz olabilirsiniz. Tüm düğünü planlayıp organize ederken hem de eğleniyorsanız bu işten ciddi anlamda para kazanabilirsiniz. Çünkü insan severek yaptığı işlerde daha başarılı olur.

 

İç Mimarlık

Eğer evleri, kapalı ve açık mekanları dekore etmeyi gerçekten seviyorsanız bu alanda eğitim alabilirsiniz. İç mimarlık için hem yetenekli hem de belirli bir eğitime sahip olursanız bu alanda başarılı olmamanız için hiçbir neden kalmayacaktır. İnsanlar sizin dekore ettiğiniz evlerde mutlu mesut otururken sizi de eş dost ve akrabalarına tavsiye edeceklerdir. Siz de insanları mutlu ettiğiniz bir işi yaparak hayatınızı mutlu ve refah içerisinde geçirebilirsiniz.

 

 

Çocuk Bakıcılığı

Çocukları seviyorsanız ve onlarla vakit geçirmekten zevk alıyorsanız işte yapabileceğiniz bir iş: Çocuk bakıcılığı. Çocuklar ile vakit geçirirken  yorulabilirsiniz, zorlanabilirsiniz, sinirlenebilirsiniz ancak vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacağınız gerçekten garantidir. Çünkü onların o bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi sizi de kendilerine uyduracaktır. Böylece onlarla oynarken, resim yaparken, dans ederken ya da yemek yaparken vakit su gibi akıp gidecektir. Siz de hiç sıkılmadığınız bu işten para kazanmış olacaksınız.

 

Uluslararası İlişkiler

Siz de eğer uluslararası ilişkiler alanında eğitim aldıysanız bu alanda iş bulabilmek için çok daha fazla şansınız olacaktır. Eğer bu alanda eğitiminiz olmasa bile konsolosluklar çok çeşitli bölümlerde görevlendirmek üzere eleman alırlar. Siz de dünyanın çok çeşitli ülkelerinde farklı kültür ve insanları tanıyarak hayatınızı geçirebilirsiz. Eğer farklı coğrafya ve kültürleri tanımayı seviyorsanız bu iş sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.

 

Televizyonculuk

Günlük hatta anlık olarak canlı görüntülerin aktığı bir ekran için çalıştığınızı düşünün. Oradaki birçok program, film, dizi, haber vs… için ne kadar büyük bir hız ve titizlikle çalışıldığını hayal edin. Eğer siz de bu sürekli akan ve aktivite dolu dünyayı seviyorsanız ne kadar yorucu olsa da içinde zevk alarak çalışabilirsiniz. Renkli camlardan kayan görüntülerin ve onlara eşlik eden seslerin dünyasının bir parçası olarak hayatınızı kazanmak sizi mutlu edebilir.

 

Sosyal Medya Yöneticiliği

Hem kurumlar hem de şirketler sosyal medyanın gücünü ve önemini günden güne daha iyi anlıyorlar. Eğer siz de sosyal medyayı iyi tanıyor ve gerçekten insanların ilgi göstereceği içerikler üretebiliyorsanız başka şirket ve kurumların sosyal medya hesaplarını para karşılığı yönetebilirsiniz. Bu alan yeni olsa da ülkemizde sosyal medya yöneticiliği bir meslek olarak hızla büyümektedir. Birçok şirket hesaplarını bünyelerine aldıkları kişilere yönettirdikleri gibi dışarıdan kişi ve sosyal medya ajanslarına da bu sosyal medya hesaplarını emanet etmektedir. Eğer bu alanı seviyorsanız ciddi anlamda zevk alarak yapacağınız bir işten para kazanabilirsiniz.

 

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Hem insanların yurt dışında eğitim almaları konusunda onlara ciddi bir danışmanlık yapabilir hem de bu işlerden para kazanabilirsiniz. Yurt dışında okunacak on binlerce hatta belki yüz binlerce okul mevcut. Bunların içinden hangisinde hangi şartlarda okumanın en mantıklı seçim olacağı konusunda ihtiyacı olan birey ve ailelere danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Tabii bu alanda önce ciddi bir tecrübeye sahip olmanız gerekir. Sonrasında da binlerce kişiye bu ihtiyaç konusunda yardımcı olmanın hazzını yaşayarak bu işten para kazanabilirsiniz.

 

Pastacılık

Malum pastaneler iyi dizayn edilmiş, mis gibi kokan, birbirinden enfes yiyecekleri barındıran birer zevk pınarı gibidir. İnsan iyi bir pastanede genellikle kendini çok mutlu hisseder. Eğer siz de bu işi seviyorsanız pastacılık eğitimi alabilirsiniz. Pastane işletmeciliği bu işin eğitimin almadan yapılabilecek bir meslek değil. İster çalışarak, isterse de eğitimini alarak bu alanda tecrübe ve bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu tecrübeye sahip olduğunuzda ise istediğiniz pastaneyi açıp bu zevkli işi yapabilirsiniz.

2 YORUMLAR

Bir Cevap Yazın