Ana Sayfa HAYAT Çiftler En Çok Neden Kavga Eder

Çiftler En Çok Neden Kavga Eder

Kavgalar ilişkilerin olmazsa olmazları. Kimi zaman ilişkiyi kopma noktasına getirir, kimi zamanda daha sıkı bağlanmayı sağlayabilirler. Biz de bundan yola çıkarak çiftler arasında kavgaya en çok sebep olan 10 nedeni sıralayalım istedik.

Alışveriş

Alışveriş kadınlar için bir sosyalleşme aracı ya da bir terapi olabiliyorken erkekler için alışveriş demek çoğu zaman gereksiz zaman ve para israfından başka bir şey değil. Bu konu yüzünden birkaç kez tartışılmışsa sakin bir zamanda bu konuyu ele almakta fayda var.

Alkol

Alkol genelde tek taraflı bir kavganın başlamasına neden olan en büyük sebeplerden birisi. Bu yüzden bir taraf biraz fazla alkol almış ve biraz ileri gitmişse karşı taraf biraz alttan almalı; ayıldıktan sonra özür diletmesini de bilmeli ama. O zaman tadından yenmez bir kavga olur.

Maddi Sorunlar

Maalesef en can sıkıcı sebeplerden birisi. Sorunlar ortak ise konu sağlıklı bir şekilde ele alınmalı, yok tek taraflı ise kesinlikle karşı tarafa destek olunmalı. Sorunlar aşılırsa gerçekten yıllar sürecek bir ilişkinin temelleri atılmış olacaktır.

Kıskançlık

Özellikle yeni neslin kavga etmesindeki en büyük sebeplerden birisi kıskançlık. İlişkinin ilerleyen yıllarında bir şekilde denge sağlansa da ilk yıllarda oldukça yıpratıcı olabiliyor. Bunu önlemek aslında diğer sebepler göz önüne alındığında daha kolay. İlişkinin en başında bu konu detaylarına kadar gerekirse ele alınmalı ve iki taraf da bazı konularda nasıl davranması gerektiğini en baştan itibaren bilmeli.

Eski İlişkiler

En ateşli kavgaların sebebi. Yalnız bu konuda cidden dikkatli olmakta fayda var. Aslında tartışma konusu olan eski sevgili değil, şu anki ilişkinizin var oluş sebebi.

Özel Günler

Özel günler maalesef Türk erkeklerinin handikaplarından birisi ve açık söylemek gerekirse genelde bu özel günleri berbat edenler erkekler. Bu günleri unutmak, beklentiyi karşılayamamak, fazla abartıp ele yüze bulaştırmaksa genel kavga sebepleri.

Cinsel Problemler

Kavgaların dile getirilemeyen sebepleridir genelde bu problemler. Bu yüzden bir taraf bu konuda rahatsızlık duymaya başlamışsa kesinlikle uygun bir dille, uygun bir zamanda bu konudan bahsetmeli.

Özel Hayat

Evli de olsanız, aynı evde de yaşasanız iki tarafın da sahip olması gereken bir özel hayatı olmadıktan sonra fırtınalı aşklar bile bir süre sonra iki yakın ahbap arasındaki ilişkiye dönüşebilir; kavgalar da genelde kapıdadır.

Aileler

Her şey çok iyi iken ilişkilere ailelerin dahil olması ile birden ilişki farklı bir boyut kazanır. Kimi zaman bu durum ilişkiye bir ciddiyet ve anlam katsa da, kimi zaman da ciddi problemlerin habercisi olabilir.

Eski Defterler

Bir kavga geride bırakılmış ve her şey güllük gülistanlıkken yaşanan yeni bir tartışmada eski defterler açılmışsa genelde bu kavgaların sonu çok da güzel bitmez. Bu konuda özellikle hanımların biraz daha kendilerine hakim olmalarında fayda var. Zira erkek beyni henüz bu kadar komplike değil ve hafızasında da eskiye dair çok fazla done yok. Bu yüzden erkeğin bu durumlarda sinirlenmekten başka elinden gelen hiçbir şey yok ve bu da kavgayı tamamen bir çıkmaza doğru sürükleyebilir, aman dikkat.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri...

Kumaş Koltukları Derinlemesine Temizleyebilirsiniz

Kumaş koltukları derinlemesine temizleyebilirsiniz. Koltuklarınız ve kanepeleriniz uzun bir günün ardından rahatladığınız yerdir. üzerine...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,864BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...