Ana Sayfa EĞLENCE SİNEMA Hobbit 5 Ordunun Savaşı

Hobbit 5 Ordunun Savaşı

Hobit 3’lemesinin son filmi de diğerleri gibi heyecanlı gelişiyor. 3 boyutlu olarak çekilen filmin yönetmeni de bu tür filmlerin usta yönetmeni Peter Jackson.

Filmde ana karakter daha önce çekilen Yüzüklerin Efendisi serisinde başrolde olan Frodo Baggins’in amcası olan Bilbo Baggins. Bilbo Baggins’in bu film ile birlikte Orta dünyadaki maceraları sona erecek. Zaten sonrasında Frodo’nun maceralarını da önceki Yüzüklerin Efendisi Serisi’nden izlemiştik.

Dağdaki Ejderha Göl Kasabası’nda Öldürülür.

Serinin ikinci filminde Elebor cüceleri Ejderha Smaug’un işgal ettiği ve kimseyi yaklaştırmadığı Lonely Mountain’e giderek onu öldürmeye çalışmış ve onu uyandırmışlardır.  Başlarında ise Elebor tahtının varisi Thorin Meşekalkan vardır. 14 kişiden oluşan bu ekibin  içinde cüceler dışında sadece Bilbo Baggins yer almaktadır. Canlarını zor kurtaran cüceler oradan kaçmışlardır. Lonely Mountain inanılmayacak kadara büyük hazineleri içinde barındırmaktadır. Daha önce cücelerin altın ve mücevher düşkünlüğü ile dağa doldurdukları altın ve mücevherler onların da sonu olmuş, Ejderha Smaug çoğunu öldürerek oraya sahip çıkmıştır. Ejderhaların altına karşı anlatılamayacak kadar büyük tutkuları olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Uyanan Ejderha Smaug dağın içindeki yerleşim alanından ayrılarak Göl Kasabası’na saldırır. Göl Kasabası’nı neredeyse tamamen yakar. Ancak o sırada insanların içinden çıkan bir adam daha önce de Ejderha Smaug’u yaralayan kara okların sonuncusu ile onu öldürmeyi başarır.

Dağın Hazineleri Orduları Oraya Çeker

Ejderha Smaug’un öldürüldüğü haberi hemen Orta Dünya’da yayılmaya başlar. Bu arada Göl Kasabası halkı da yıkılan evlerinden ayrılarak kışı güvenli bir şekilde geçirebilecekleri dağa doğru yol almaya başlarlar.

Thorin Meşekalkan dağda artık ejderha tehlikesi kalmayınca garip bir ruh haline bürünür. Bütün hazinenin kendisinin olduğunu, kralları olarak cücelerden tüm hazinesini korumalarını ister. Özellikle de cücelerden onların en değerli mücevheri olan Arkentaşı’nı bulmalarını ister. Ancak bir türlü bulamazlar çünkü daha önce bu taşı Bilbo Baggins bulmuş ve saklamıştır.

Dağa ilk olarak insanlar yaklaşırlar, sonrasında Elfler de onları yakalar. Daha sonra Elfler dağa saldırmaya hazırlanırken Thorin Meşekalkan’ın kuzeni cüce taburu ile oraya ulaşır.

Dağın hazineleri sadece cüceleri değil Efleri, insanları  çekmiştir. Onlardan farklı olarak ejderhanın öldüğünün duyulması ile birlikte tehlikeli düşmanları Orklar da Sauron’un emri ile saldırıya geçerler. Hem de bir değil 2 ordu ile.

5 Ordu Savaşıyor.

Tam Elfler ile cüceler savaşmak üzere iken Orkların ilk ordusunun saldırısı başlar. Burada cüceler, Elfler ve insanlar ya Orklara karşı birleşecek ya da yo olacaklardır. Cüceler, insanlar ve Elfler birleşerek bu tehlikeli düşmana karşı savaşmaya karar verirler ve savaş başlar. Daha sonra beklemedikleri anda Orkların ikinci ordusu da ortaya çıkar.

Film aksiyon ve heyecan dolu sahnelerle gelişir ve biter. 2 saat 24 dakika uzunlukta olmasına rağmen filmi sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Türkçe altyazılı fragmanı izleyebilirsiniz:

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Evinize Lavanta Kokusunu Yaymanın En Etkin Yolu

Lavanta mumları, tütsü, uçucu yağlar ve kurutulmuş lavanta, stresi azaltmak, rahatlamayı ve uykuyu arttırmak...

Soğan, Limon Filesini Atmamanız İçin Çok İyi Bir Neden

Genelde çöpe atılan malzemeleri farklı işler için kullanmak atığı azaltmanın yanı sıra paranızın da...

Seramik Tavanızın Rengi Mi Değişti? Yapıştırıyor Mu?

Renk değişikliği ve yapışkan noktalar, seramik tencere severlerin sorunudur. Yağ artıkları, safsızlıklar ve sıcak...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,413BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Evinize Lavanta Kokusunu Yaymanın En Etkin Yolu

Lavanta mumları, tütsü, uçucu yağlar ve kurutulmuş lavanta, stresi azaltmak, rahatlamayı ve uykuyu arttırmak için yüzyıllar boyunca kullanılan hafif, çiçekli bir kokuya sahiptir. Bazı...

Soğan, Limon Filesini Atmamanız İçin Çok İyi Bir Neden

Genelde çöpe atılan malzemeleri farklı işler için kullanmak atığı azaltmanın yanı sıra paranızın da cebinizde kalmasına yardımcı olur. Pazardan, marketten soğan, patates ya da...

Seramik Tavanızın Rengi Mi Değişti? Yapıştırıyor Mu?

Renk değişikliği ve yapışkan noktalar, seramik tencere severlerin sorunudur. Yağ artıkları, safsızlıklar ve sıcak noktalar olağan şüphelilerdir, pişirme spreyleri ve diğer katkı maddeleri nedeniyle...

Döküm Tavadaki Çizikler Nasıl Giderilir?

Aşçılar, uzun yıllardır döküm tava kullanmaktadır ve pişirme kapları zamana dayanır. Çizikler, ezikler ve çukurlar, demir tencere dökümünde, özellikle insanların ikinci el veya miras...