Ana Sayfa EĞLENCE SİNEMA Hobbit 5 Ordunun Savaşı

Hobbit 5 Ordunun Savaşı

Hobit 3’lemesinin son filmi de diğerleri gibi heyecanlı gelişiyor. 3 boyutlu olarak çekilen filmin yönetmeni de bu tür filmlerin usta yönetmeni Peter Jackson.

Filmde ana karakter daha önce çekilen Yüzüklerin Efendisi serisinde başrolde olan Frodo Baggins’in amcası olan Bilbo Baggins. Bilbo Baggins’in bu film ile birlikte Orta dünyadaki maceraları sona erecek. Zaten sonrasında Frodo’nun maceralarını da önceki Yüzüklerin Efendisi Serisi’nden izlemiştik.

Dağdaki Ejderha Göl Kasabası’nda Öldürülür.

Serinin ikinci filminde Elebor cüceleri Ejderha Smaug’un işgal ettiği ve kimseyi yaklaştırmadığı Lonely Mountain’e giderek onu öldürmeye çalışmış ve onu uyandırmışlardır.  Başlarında ise Elebor tahtının varisi Thorin Meşekalkan vardır. 14 kişiden oluşan bu ekibin  içinde cüceler dışında sadece Bilbo Baggins yer almaktadır. Canlarını zor kurtaran cüceler oradan kaçmışlardır. Lonely Mountain inanılmayacak kadara büyük hazineleri içinde barındırmaktadır. Daha önce cücelerin altın ve mücevher düşkünlüğü ile dağa doldurdukları altın ve mücevherler onların da sonu olmuş, Ejderha Smaug çoğunu öldürerek oraya sahip çıkmıştır. Ejderhaların altına karşı anlatılamayacak kadar büyük tutkuları olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Uyanan Ejderha Smaug dağın içindeki yerleşim alanından ayrılarak Göl Kasabası’na saldırır. Göl Kasabası’nı neredeyse tamamen yakar. Ancak o sırada insanların içinden çıkan bir adam daha önce de Ejderha Smaug’u yaralayan kara okların sonuncusu ile onu öldürmeyi başarır.

Dağın Hazineleri Orduları Oraya Çeker

Ejderha Smaug’un öldürüldüğü haberi hemen Orta Dünya’da yayılmaya başlar. Bu arada Göl Kasabası halkı da yıkılan evlerinden ayrılarak kışı güvenli bir şekilde geçirebilecekleri dağa doğru yol almaya başlarlar.

Thorin Meşekalkan dağda artık ejderha tehlikesi kalmayınca garip bir ruh haline bürünür. Bütün hazinenin kendisinin olduğunu, kralları olarak cücelerden tüm hazinesini korumalarını ister. Özellikle de cücelerden onların en değerli mücevheri olan Arkentaşı’nı bulmalarını ister. Ancak bir türlü bulamazlar çünkü daha önce bu taşı Bilbo Baggins bulmuş ve saklamıştır.

Dağa ilk olarak insanlar yaklaşırlar, sonrasında Elfler de onları yakalar. Daha sonra Elfler dağa saldırmaya hazırlanırken Thorin Meşekalkan’ın kuzeni cüce taburu ile oraya ulaşır.

Dağın hazineleri sadece cüceleri değil Efleri, insanları  çekmiştir. Onlardan farklı olarak ejderhanın öldüğünün duyulması ile birlikte tehlikeli düşmanları Orklar da Sauron’un emri ile saldırıya geçerler. Hem de bir değil 2 ordu ile.

5 Ordu Savaşıyor.

Tam Elfler ile cüceler savaşmak üzere iken Orkların ilk ordusunun saldırısı başlar. Burada cüceler, Elfler ve insanlar ya Orklara karşı birleşecek ya da yo olacaklardır. Cüceler, insanlar ve Elfler birleşerek bu tehlikeli düşmana karşı savaşmaya karar verirler ve savaş başlar. Daha sonra beklemedikleri anda Orkların ikinci ordusu da ortaya çıkar.

Film aksiyon ve heyecan dolu sahnelerle gelişir ve biter. 2 saat 24 dakika uzunlukta olmasına rağmen filmi sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Türkçe altyazılı fragmanı izleyebilirsiniz:


Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Hafta Sonunuza Mutluluk Katacak 9 Film Önerisi

Hafta sonu demek evde sinema keyfi demek olanlar için birbirinden özel ve keyifli film...

Nadide Hayat

Sevilen ünlü yönetmen Çağan Irmak, sinema hayatına ilk uzun metraj filmi olan "Bana Şans...

Filmler Bizi Nasıl Etkiliyor?

Uzmanlar yaptıkları araştırmalarda bizi nefes nefese bırakan filmlerin etkilerine ulaşmışlar. Sinema ya da televizyon...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,822BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra yatağınızda bu güzel kokudan eser kalmaz. Yatağınızın çarşafları değiştirinceye kadar...

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin, farklı yerlerde kullanın! Makarna suyunu, farklı yemekler için, güzelliğiniz için...

Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Ahşap eşyaların hoş görünmesini istiyoruz, ama her zaman güzel görünmesini sağlayan şeyin, aslında ahşabın kendisi için iyi olamayacağını bilmeniz gerekiyor. Aerosol ahşap cila spreyleri...

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...